Pildid ja video: Venemaal päästeti 36 tundi majarusudes olnud väikelaps

Venemaa päästetöötajad päästsid Lõuna-Uuralites Tšeljabinski oblastis Magnitogorskis 36 tundi hoonerusudes olnud väikelapse.

31. detsembril leidis Magnitogorski ühes kümnekordses majas aset gaasiplahvatus, mille tagajärjel maja varises ja lõksu jäi kümneid inimesi, kaasa arvatud 11-kuune laps, teatab AFP.

Venemaal Magnitogorskis päästeti majarusudest 11-kuune väikelaps

FOTO: AFP/SCANPIX

«Päästjad kuulsid nuttu ja nad kaevasid lapse kiiresti välja. Laps jäi ellu tänu sellele, et ta oli sooja teki sees ja ta oli vankris,» teatas Tšeljabinski oblasti kuberner Boriss Dubrovski.

Parameedikute teatel oli laps saanud siiski peahaava, jalaluumurru ja tal oli alajahtumine. Ta transporditi ravile Moskva lastehaiglasse.

Venemaal Magnitogorskis päästeti majarusudest 11-kuune väikelaps

FOTO: AFP/SCANPIX

Lapse ema jäi majavaringus ellu, olles kohalikus haiglas. Võimud teatasid naisele, et ta laps leiti elusana.

Magnitogorskis aadressil Prospekt Karla Marxa 164 asunud maja varingus hukkus vähemalt üheksa inimest ja viis sai vigastada. Päästjate andmetel ei ole teada, kus on 36 selle maja elanikku, kuid arvatavalt on nad rusude all hukkunud.

Venemaal Magnitogorskis päästeti majarusudest 11-kuune väikelaps

FOTO: AFP/SCANPIX

Kuna Lõuna-Uuralites on talviselt külm ilm, umbes miinus 20 kraadi, siis ellu jäänute leidmine muutub iga tunniga üha ebatõenäolisemaks.

Nõukogude ajal ehitatud korrusmajas elas umbes 1100 inimest. Gaasiplahvatus hävitas 35 korterit ja kahjustas umbes kümmet korterit.

Ligi 420 000 elanikuga kaevandus- ja tööstuslinn Magnitogorsk asub Uurali jõe ääres, jäädes Moskvast umbes 1500 kilomeetri kaugusele itta.

Tagasi üles