Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734
Saada vihje

Pilguheit vananeva mehe nõrkustele: mängufilm «Silvio» heidab valgust elumees Silvio Berlusconi kirevale isiksusele

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toni Servillo Silvio Berlusconina Paolo Sorrentino mängufilmis «Silvio»
Toni Servillo Silvio Berlusconina Paolo Sorrentino mängufilmis «Silvio» Foto: Pressimaterjal

4. jaanuaril jõuab Eesti kinodesse telesarja «Noor paavst» ning mängufilmide «Noorus» ja «Kohutav ilu» autori, režissöör Paolo Sorrentino uus mängufilm «Silvio» (Loro), mis räägib provotseeriva loo Itaalia endise peaministri Silvio Berlusconi värvikast elust.

«Silvio Berlusconi on itaallase arhetüüp ja tema kaudu saan ma jutustada Itaalia lugu,» kirjeldab Paolo Sorrentino oma uut filmi «Silvio», milles on poliitilisi skandaale, pingelisi peresuhteid, võimujanu ja lõputuid pidusid. 

Miljardärist meediamogul ja kauaaegne jalgpalliklubi AC Milan omanik Silvio Berlusconi on sõjajärgse Itaalia pikima ametiajaga peaminister, kes astus 2011. aastal majanduskriisi tõttu tagasi. Siiski oli ta omal ajal rohkem tuntud kaunitest naistest ümbritsetud elumehena, kes korraldas oma villades bunga-bunga pidusid.

Kuigi filmi tegevus leiab aset aastatel 2006-2009, hõlmates Berlusconi teist ja kolmandat ametiaega, ei ole «Silvio» sisuks ainult poliitika. Luksuslike orgiate ja ambitsioonikate plaanide keskel vormub portree Berlusconist kui mitmetahulisest isiksusest, mis avaldub eriti selgelt tema ja Veronica Lario pika abielu kokku varisemist näidates.

«See film ei ole Berlusconi poolt ega vastu,» on öelnud Sorrentino. «See on heatahtlik pilguheit vananeva mehe nõrkustele.» Filmi nimitegelast kehastab Sorrentino pikaaegne kaasteeline Toni Servillo, kes oli peaosas ka Oscari võitnud filmis «Kohutav ilu». Näitleja on intervjuus oma portreteeritava kohta öelnud, et Berlusconi tõi nii filmis kui ka elus poliitikamaailma vaatemängu, mis sarnanes meelelahutusmaailmale. «Mõnus ja vaba õhkkond aitas luua liidrikuju, mis meelitas ligi rahvahulki. Inimesed ei valinud endale esindajat, vaid lasid end meisterlikul petjal võrgutada. Seda tegi ta mõnu pakkudes. Berlusconi trump oli pealiskaudsus ‒ kui sa ei uuri liiga põhjalikult ega vaata liiga lähedalt, siis on kõigil tore.»

Apollo Kinodes alates 4. jaanuarist.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles