Inglane sai elu seikluse, sõites võõra autoga Aleksandriast Kaplinna

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Egiptus Aleksandria
Egiptus Aleksandria Foto: akg-images / Gilles Mermet /Scanpix

Üks inglane kohtus mõni aeg tagasi Ühendkuningriigis Lõuna-Aafrikast pärit naisega, kes rääkis talle oma eluunistusest, milleks oli autoga läbi Aafrika sõitmine.

Inglane jälgis sotsiaalmeedias, kuidas 81-aastane lõuna-aafriklanna Julia Albu täitis oma eluunistuse sõites Lõuna-Aafrika Vabariigist Egiptusse, teatab msn.com.

Siis aga Albu haigestus shistosomiaasi ehk teo-palavikku ja ta ei saanud ise koju tagasi sõita.

Parameedikute kopter transportis naise Egiptusest Aleksandriast Lõuna-Aafrikasse Kaplinna, kus ta pandi haiglasse. Naise sugulased palusid sotsiaalmeedias abi, et kas leidub kedagi, kes on nõus ta autoga läbi Aafrika sõitma ja selle Kaplinna tooma.

Lõuna-Aafrika Vabariik Kaplinn
Lõuna-Aafrika Vabariik Kaplinn Foto: Caro / Insa Korth / Scanpix

Sellega nõustus Albuga kohtunud ja ta teekonda sotsiaalmeedia vahendusel jälginud 63-aastane inglane Gerd Meechan. Ta asus Albu autoga Aleksandriast teele 21. novembril ja jõudis Kaplinna 16. detsembril.

«Kontakteerusin selle naise perega ja pakkusin end ta autot tagasi sõidutama. Mulle meeldis idee, et saan sõita läbi Aafrika. Sain elu seikluse,» lausus mees hiljem meediale.

Meechani sõnul oli selle plaani kõige raskem osa saada Albu auto Egiptuse võimude käest kätte. Ta näitas ette naise perekonna poolt talle antud dokumendid.

«Sain auto kätte ja siis mõistsin, et pean selle auto viima ühes tükis Lõuna-Aafrikasse. See oleks olnud kohutav häbi, kui ma oleks autoga hunnikusse sõitnud või masin oleks varastatud,» lausus mees.

Inglane sõitis läbi Egiptuse, Sudaani, Etioopia, Keenia, Tansaania, Botswana, Zambia ja Lõuna-Aafrika vabariigi 26 päevaga.

«See Toyota oli suurepärane. Mul ei tekkinud mitte ühtegi tehnilist probleemi. Minu suurimaks mureks oli, et ma saaksin õigel ajal bensiini,» teatas mees.

Albu väimees Joost van der Ploeg oli Meechanile auto tagasitoomise  eest tänulik. Julia Albu on seni Kaplinna haiglas ravil.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles