K, 27.09.2023

Kuula uut albumit: Elektropopi muusik Kali Briis avaldas nutipõlvkonna probleeme lahkava albumi

Elu24
Facebook
Comments
Kali Briis avaldas kuuenda stuudioalbumi «Cloudy with a Chance of Briis».
Kali Briis avaldas kuuenda stuudioalbumi «Cloudy with a Chance of Briis». Foto: Promopilt

Elektroonilist pop-muusikat viljelev Kali Briis avaldas täna oma kuuenda stuudioalbumi «Cloudy with a Chance of Briis».

«Cloudy With A Chance of Briis» räägib Kali Briisile omaselt sarkastilise loo. Kali Briisi artistinime kandev laulja ja produtsent Alan Oloneni sõnul on uus album eklektiline, kuid seda seob läbiv lugu.

«Lugude muusika ja sõnad lahkavad nutipõlvkonna probleeme. Lood on edasi antud just sellisel kujul, nagu need meie generatsioonile kõige vastuvõetavamad on - valjult, lühidalt ja elektrooniliselt,» rääkis Olonen oma värskest stuudioalbumist.

«Viidates plaadi pealkirjale, antakse ümber nurga lootust, et olukord on pilves selgimistega. Nutiajastu ei pea meid tingimata viima üksteisest eemale. Muusika on hea viis inimesi ühendada,» sõnas muusik.

«Cloudy with a Chance of Briisi» albumikaane autor on argentiina kunstnik Mariano Pecinetti. «Spotify keelas esimese hooga meie uue albumi kujunduse liigse alastuse näitamise tõttu ära. Võtsime nendega ühendust ja õnneks võeti originaalkujundus vastu ikkagi sellisena, nagu ta mõeldud oli,» ütles Olonen.

Kali Briis avaldas kuuenda stuudioalbumi «Cloudy with a Chance of Briis».
Kali Briis avaldas kuuenda stuudioalbumi «Cloudy with a Chance of Briis». Foto: Promopilt

Kali Briis on viimased viis aastat tegutsenud koos laulja ja klahvimängija Laura Junsoni, kitarrist Erko Niiduga ning erinevate tuntud Eesti muusikutega nagu Kaarel Kuusk, Tõnu Tubli, Hans Kurvits ja Karl-Markus Kohv.

Pakatava energia, eklektiliste biitide ja soul'ist inspireeritud vokaaliga Kali Briis on võitnud Eesti Muusikaauhindadel Aasta alternatiiv/indie-albumi tiitli, pääsenud Eesti Laulu finaali ja andnud välja viis muusikakriitikute poolt kõrgelt hinnatud ja raadiotes mängitud albumit, rääkimata lugematutest täismajadele esitatud kontsertidest.

Kuula Kali Briisi uut albumit «Cloudy with a Chance of Briis» Spotifys. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles