Liisi Koiksoni ja Robert Jürjendali jõulukontsert kõlab miljonitele kuulajatele üle maailma

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Stuudiokontsert "Valge maa" reklaamplakat.
Stuudiokontsert "Valge maa" reklaamplakat. Foto: Promopilt

Pühapäeval, 16. detsembril toimub ERRi Uudistemaja stuudios Liisi Koiksoni ja Robert Jürjendali trio kontsert «Valge maa», mis jõuab Klassikaraadio vahendusel miljonite kuulajateni üle maailma. Stuudiokontsert kuulub Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) jõulumuusikapäeva programmi.

Pühapäevase kontserdi kavas on Robert Jürjendali kammerlikud palad ning Peter Gabrieli ja Virginia Astley ballaadid. Jürjendali triosse kuuluvad trompetist Aleksei Saks ja löökpillimängija Madis Metsamart. 

Otseülekanne kontserdilt «Valge maa» on jälgitav Klassikaraadiost ja ERR-i kultuuriportaalist. Lisaks ERRi kanalitele vahendavad kontserti BBC, Soome Yleisradio, Austria ORF, Hispaania, Iirimaa, viis raadiojaama Saksamaa Liitvabariigis, Läti, kaks ringhäälingut Kanadas, Taani, Islandi, Rumeenia, Bulgaaria, Poola ja Kreeka raadiojaamad. 

Jõulumuusikapäev (Euroradio Christmas Music Day) on EBUsse kuuluvate raadiojaamade üks populaarsemaid projekte, millest saab osa üle kümne miljoni kuulaja mitmel mandril. Traditsiooniline jõulumuusikapäev toimub juba 24. korda. 

Klassikaraadio vahendab Euroraadio jõulumuusikapäeva läbi terve pühapäeva algusega kell 11, stuudios juhib rahvusvahelist otseülekannete maratoni populaarne Klassikaraadio saatejuht Marius Peterson. Kontsert «Valge maa» kõlab otse-eetris kell 16. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles