L, 30.09.2023

Eesti Muusikaauhindade kandidaadid jagati kategooriatesse!

Elu24
Facebook
Comments

Neljapäeval, 13. detsembril toimus Eesti Fonogrammitootjate Ühingu (EFÜ) kontoris tänavuste muusikaauhindade kandidaatide kategooriatesse paigutamine.

13. detsembri seisuga oli EFÜle laekunud 172 albumit, mis soovivad kandideerida Eesti Muusikaauhindadele. «Ka sel aastal jätkub hip-hopi võidukäik, mis on olnud viimaste aastate trend,» kommenteeris Eesti Fonogrammitootjate Ühingu juhatuse liige Danel Pandre.

Oma albumit EFÜle esitades, määravad artistid algselt ise ka žanri, milles soovivad kandideerida. Selleks, et see tegelikkusele vastaks, koguneb igal aastal enne žürii hääletust ekspertkomisjon, kelle eesmärk on läbi vaielda ja ära põhjendada, millisesse valdkonda üks või teine album kuulub. Lisaks ka üle kontrollida, kas albumid on varem ilmunud või mitte. «Mitmed albumid on heas mõttes vaidlusobjektid, kuna need on piireületavad ja žanrid on laiaks venitatud,» rääkis Pandre.

Võrreldes eelmiste aastatega on väikene muudatus ka žüriitöös. «Žüriiliikmed annavad nõusoleku töös osaleda ja seejärel valivad kategooriad, kus nad hääletavad,» tutvustas Pandre. «See teeb tulemused veelgi ausamaks, kuna valiku teevad need, kes oma ala tõeliselt tunnevad.» Pandre lisas, et ka žüriiliikmed saavad hääletamise käigus albumi žanrit muuta.

Eesti Muusikaauhindadele kandideerimine ei ole veel lukku pandud. Arvestusse lähevad albumid, mis on ilmunud hiljemalt 15. detsembriks ja jõuavad EFÜsse 20. detsembriks. 

Eesti Muusikaauhinnad 2019 antakse välja 24. jaanuaril Saku Suurhallis. Kokku jagatakse tunnustusi 17 kategoorias: Aasta Debüütalbum, Aasta Naisartist, Aasta Meesartist, Aasta Ansambel, Aasta Klassikaalbum, Aasta Jazzalbum, Aasta Etno/Folk/Rahvalik Album, Aasta Elektroonikaalbum, Aasta Alternatiiv/Indiealbum, Aasta Metalalbum, Aasta Rockalbum, Aasta Popalbum, Aasta Hip-Hop/Rap/R`n`B album, Aasta Muusikavideo, Aasta Parim Laul, Aasta Album, Panus Eesti Muusikasse.

Ekspertkomisjoni kuulusid tänavu Rainer Olbri ehk Metsakutsu, Koit Raudsepp, Laura Põldvere, Lauri Pihlap, Aarne Valmis, Juhan Uppin, Immo Mihkelson, Ingrid Kohtla, Jan Berkovitch ja Maian Kärmas.

Aasta suurejooneliseima muusikagala piletid on saadaval Piletilevis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles