Treiler väljas: Suviselt soe uus Eesti film «Johannes Pääsukese tõeline elu» toob kinoekraanile Sepa ja Avandi

Spekter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ott Sepp ja Märt Avandi filmis «Johannes Pääsukese tõeline elu»
Ott Sepp ja Märt Avandi filmis «Johannes Pääsukese tõeline elu» Foto: Kaader videost

Jaanuaris jõuab kinoekraanidele Hardi Volmeri lavastatud uus Eesti film «Johannes Pääsukese tõeline elu», mis heidab pilgu Eesti esimese filmimehe suviselt lõõmavasse noorusesse.

«Johannes Pääsukese tõeline elu» on seikluslik tragikomöödia Eesti esimesest filmimehest Johannes Pääsukesest (Ott Sepp) ja tema püüdlustest filmikaameraga ringi rännates õnne leida. Koos hea sõbra Volteriga (Märt Avandi) veedab lennuka jutuga elukunstnik Pääsuke 1912. aasta palaval suvel ühe uskumatu nädala Setumaal. Sellesse mahub naeru, nuttu, napsu, romantikat ja kõike muud, mis käib kaasas ühe 21-aastase tuulepeaga, kel kombeks esmalt tegutseda ja alles seejärel mõelda. Arhiivis on sellest retkest säilinud kõigest 7 minutit materjali, aga mis toimus veel siis, kui kaamera ei käinud?

Lisaks Sepale ja Avandile astuvad teistes rollides üles Tõnu Kark, Ester Kuntu ja mitmed teised Eesti näitlejad. Filmi valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital, Tartu Filmifond, Setu Kultuuri Fond, PostimeesApollo Kinodes alates 11. jaanuarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Tagasi üles