K, 6.12.2023

Mediteerinud buda mungast sai leopardi hommikusöök (1)

Inna-Katrin Hein
Copy
Buda munk mediteerimas
Buda munk mediteerimas Foto: Caro / Kruppa / Caro / Kruppa/Scanpix

Indias Maharashtra osariigis langes mediteerinud buda munk leopardi saagiks.

Osariigi politsei sõnul on 12. detsembri hommikul hukkunu Rahul Walke, kes oli tiigrite kaitsealana tuntud Tadoba metsas, teatab msn.com.

Walke oli munk kaitseala juures asuvas budistlikus templis ja tal oli harjumus käia vahel metsas mediteerimas, kuid varem ei olnud teda ükski loom rünnanud.

Politsei arvates sai mungale saatuslikuks, et sel korral valis ta mediteerimispaiga liiga sügaval metsas.

Saagijahil leopard
Saagijahil leopard Foto: BENGT OLOF OLSSON / BILDHUSET/Scanpix

«Oleme öelnud nii munkadele, kohalikele elanikele kui turistidele, et liiga sügavale metsa ei ole mõistlik minna, sest seal elab palju tiigreid ja leoparde, kes võivad rünnata,» sõnas Tadoba metsa eest vastutav ametnik G P Narawane.

Ametnik lisas, et nad kavatsevad inimsööjast leopardi kinni püüda ning selleks on nad pannud metsa kaks puuri, milles on sööt ja kaameralõksu. Kui loom on tabatud, siis ta uimastatakse, teda uuritakse ja viiakse veel sügavamale metsa.

Maharashtra osariigi võimude teatel makstakse hukkunud munga perele 1,2 miljonit ruupiat (ligi 15 000 eurot).

Kahe munga sõnul viisid nad mediteerinud Walkele hommikusööki ja nägid, kuidas leopard mediteerijat ründas. Nad ei julgenud lähemale minna ja läksid abi kutsuma. Politsei kohale jõudes oli Walke juba surnud.

Tadoba metsas elab 88 kaitse all olevat tiigit, kuid seal elab ka mitmeid teisi loomi, kaasa arvatud leoparde, hüääne, huulkarusid ja meemäkrasid.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles