Maailma üks kiiremaid viiuldajaid David Garrett tuleb taas Eestisse: vaata tema videotervitust!

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eelmisel aastal Tallinnas menuka kontserdi andnud viiuldaja David Garrett jõuab järgmisel sügisel taas Eestisse ja annab kontserdi 11. oktoobril Saku Suurhallis. 

Ülemaailmne kontserttuur «Unlimited – Greatest Hits – Live» toob fenomenaalse viiuldaja David Garretti järgmise aasta oktoobris taas Eestisse. Muusik tähistab talle omase crossover muusikavormi kasutamise kümnendat aastapäeva koos oma järjest kasvava fännibaasiga Eestis ja ka mujal.

Juba oma karjääri alguses ei lasknud David Garrett muusikalistel žanridel end piirata. Sõna «Unlimited» (ehk «piiramatu») tähendab tema jaoks kindlasti enamat kui vaid osa tuuri nimest. Tegemist on tema elufilosoofiaga. Kõik, kes Davidit teavad, teavad ka, et tema loomingulisus on piiramatu.

Oma kirega muusika vastu on tal õnnestunud tuua täiesti uus publik mitte ainult crossover stiilini, vaid tekitada paljudes inimestes huvi ka klassikalise muusika vastu. Tema käsitlused rokkhittidest nagu näiteks «Purple Rain» või «Smells Like Teen Spirit», imekaunid versioonid paladest «Nothing Else Matters» ning «November Rain» ja põnevad töötlused maailmakuulsatest hittidest «Viva La Vida» ning «Hey Jude», aga ka klassikalise muusika teosed nagu Beethoveni 5. sümfoonia või Debussy «Clair de Lune», on viinud ekstaasi publikuid üle kogu maailma ning pannud kuulajad kõvasti käsi plaksutama ja spontaanselt tantsima.

Pärast edukat «Explosive Live» kontserti 2017. aastal ootab David Garrett Eestisse naasmist väga: «Olen enne oma järgmise aasta «Unlimited – Greatest Hits – Live» tuuri väga elevil ja tahan rohkem kui kunagi varem oma fänne põnevale muusikalisele teekonnale viia,» sõnab ta. «Tahan koos oma bändi, sõprade ja fännidega tähistada muusikat ja möödunud kümmet aastat.»

Maailma üks kiiremaid viiuldajaid David Garrett.
Maailma üks kiiremaid viiuldajaid David Garrett. Foto: Pedro Becerra

Muusik on end viimase kümne aasta jooksul korduvalt ületanud. Tema eelmisele tuurile «Explosive Live» müüdi üle 400 000 pileti 20s erinevas riigis. Paganini popstaaride ja Jimi Hendrix viiulimängijate seas – David Garrett on tõeline rahvusvaheline superstaar, kes hägustab piire Mozarti ja Metallica vahel.

Teda on kiidetud nii modernse crossover trendi pioneeriks olemise kui ka erakordselt virtuoosse mängustiili eest. Garrett on võrdselt hea nii keeruliste klassikaliste palade esitamises koostöös maailma tipporkestrite ja –dirigentidega kui ka rahva lemmikuid staadioniroki hitte mängides.

Maailma üks kiiremaid viiuldajaid David Garrett.
Maailma üks kiiremaid viiuldajaid David Garrett. Foto: Christoph Köstlin

Artist on pälvinud 24 kuld ja 16 plaatina auhinda maailma eri otstes Hong Kongist Saksamaa, Mehhiko, Taiwani, Brasiilia, Singapuri ja mitmete teiste riikideni. Temas ühineb rokkstaari karisma tõeliselt tööka ja andeka muusiku iseloomu ja talendiga.

David Garretti tuur «Unlimited – Greatest Hits – Live» pakub unikaalsele crossover programmile lisaks parimad rokihitte, kauneid ballaade ja pisut imelist klassikalist muusikat.

Piletid 11. oktoobril Tallinnas, Saku Suurhallis toimuvale kontserdile on müügil Piletilevis!

Tagasi üles