Eesti Muusikaauhinnad 2020

Pildid ja video: vutistaar Lionel Messi suurim fänn on põgenikust väike afgaan

Murtaza Ahmadi 13. detsembril 2016 koos FC Barcelona ründajal Lionel Messiga

FOTO: Karim Jaafar / AFP/Scanpix

AFP teatel pidi Argentina jalgpalluri Lionel Messi toetajana kuulsaks saanud väike afgaan Murtaza Ahmadi novembri lõpul koos perega Ghazni provintsis Jaghoris asuvast kodust põgenema, kuna äärmusrühmitus Taliban tungis peale.

Pere suundus Afganistani pealinna Kabuli, samas kartes, et äärmusislamistid poja röövivad, kuna ta armastab jalgpalli ja on Lionel Messi fänn.

Murtaza Ahmadi ja ta ema Shafiqa Ahmadi nende Kabuli kodus

FOTO: NOORULLAH SHIRZADA / AFP/Scanpix

Varem jõukal järjel olnud pere teatel on nad vaesunud, kuna on pidanud pidevalt elukohti vahetama.

«Saime kaasa võtta vaid selle, mida kanda jõudsime. Ülejäänu jäi maha. Meil ei ole enam peaaegu mitte midagi,» sõnas poisi ema Shafiqa Ahmadi.

Ema lisas, et Afganistanis oli 1996 – 2001 kestnud Talibani režiimi ajal sport keelatud ning taliibide sõnul on ka ta väike poeg oma jalgpalliarmastusega neile pinnuks silmas.

Murtaza Ahmadi 3. detsembril 2018 Kabulis

FOTO: NOORULLAH SHIRZADA / AFP/Scanpix

«Saime teada, et kui nad Murtaza kätte saavad, siis raiuvad nad ta tükkideks. Üritan oma poega kaitsta, et nad teda kätte ei saaks,» lisas ema.

AFP teatel kuulub väikese «Messi» pere šiiidide hazara etnilisse gruppi, keda Taliban ja sunniidid peavad ususalgajateks.

Murtaza Ahmadi sai kuulsaks 2016, kui sotsiaalmeedias hakkasid levima pildid, millel teda on näha kandmas seljas sinise ja valgete triipudega kilekotti, millel on number 10. See meenutas Argentina koondislase, ründaja Lionel Messi koondisesärki.

Viieaastane Murtaza Ahmadi (vasakul) ning sama poiss koos Lionel Messiga 13. detsembril 2016 Kataris Dohas

FOTO: STR / AFP/Scanpix

Poiss teatas, et ta lemmikjalgpallur on Lionel Messi ja ta unistab temaga kohtumisest.

See kohtumine sai 2016. aasta lõpul ÜRO lastekaitseorganisatsiooni UNICEF abil Kataris teoks. Messi kinkis seal poisile õige Argentina koondise särgi, millel oli number 10.

Murtaza Ahmadi viieaastasena Lionel Messi kingitud särgis

FOTO: BANARAS KHAN / AFP/Scanpix

Murtaza Ahmadi pääses Katari pealinnas Dohas 13. detsembril 2016 toimunud FC Barcelona ja Saudi Araabia meeskonna  Al-Ahli FC sõpruskohtumisel koos Messiga väljakule, hoides ta käest kinni.

Murtaza Ahmadi 13. detsembril 2016 Kataris Dohas koos FC Barcelona mängijatega. (Vasakult paremale taga) Rafinha, Javier Mascherano, Andre Gomes, Ivan Rakitic, Gerard Pique ja Ter Stegen. Esimene rida vasakult paremale: Lionel Messi, Neymar Junior, Paco Alcacer, Lucas Digne ja Luis Suarez

FOTO: Karim Jaafar / AFP/Scanpix

Afganistani väed võitlevad Ghazni provintsis Talibani vastu, lüües nad nüüd sealt tagasi, kuid Ahmadi pere arvates ei ole neil turvaline koju naasta, kuna on oht, et taliibid tulevad tagasi.

Ema lisas, et nad põgenesid kodust nii kiiresti, et ta pojal jäi maha jalgpallisärk, mille ta Messilt kingituseks sai ja poisil on sellest väga kahju.

Murtaza Ahmadi viieaastasena

FOTO: WAKIL KOHSAR / AFP

Murtaza Ahmadi isa Arif Ahmadi läks pärast taliibide tagasilöömist tagasi kodukohta, üritades seal tööd leida, et Kabulis elavat pere aidata.

Murtaza Ahmadi 3. detsembril 2018 Kabulis

FOTO: NOORULLAH SHIRZADA / AFP/Scanpix

Tagasi üles