P, 2.04.2023

Galerii: Vaata, kes käisid EV100 koguperefilmi «Eia jõulud Tondikakul» esilinastusel ja järelpeol

Kultuuritoimetus
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

4. detsembril esilinastus Apollo Solarise Kinos mängufilm «Eia jõulud Tondikakul», mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Meeleolukas esilinastus läks täissaalile ja tõi kohale lisaks filmiperele palju tuntud avaliku elu tegelasi koos lastega. Järelpidu toimus Manna La Roosas. Režissöör Anu Auna linateos on Eesti esimene täispikk laste jõulufilm, mis jõuab kinodesse 7. detsembril.

Filmi peaosades astuvad üles enam kui kolme tuhande kandidaadi seast välja valitud 11-aastane Paula Rits ja 13-aastane Siim Oskar Ots. Lisaks lastele teevad filmis kaasa armastatud näitlejad Jaan Rekkor, vennad Märt Pius ja Priit Pius, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Oma näitlejadebüüdi teeb lauljanna Liis Lemsalu.

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Eve Gutmann-Valme, helilooja Sten Sheripov, helirežissöör Horret Kuus ja monteerija Margo Siimon. «Eia jõulud Tondikakul» tootjateks on Luxfilm ja Kinosaurus Film. Filmi levitab kodumaal Estonian Theatrical Distribution OÜ ehk Hea Film. Filmi valmimist toetasid EV100, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Euroopa Liidu programm Creative Europe.

«Ma olen väga õnnelik ja tänulik, et film võeti publiku poolt nii soojalt vastu. Mitte ainult mina, vaid kogu meie meeskond tegi seda filmi tohutult suure armastuse, rõõmu ja pühendumisega ning tundub, et see peegeldub ekraanilt ka vaatajateni. Ma loodan, et see film toob iga vaataja südamesse helguse, kerguse ja tõelise jõulutunde,» sõnas filmi režissöör Anu Aun.

«Film pälvis möödunud nädalavahetusel lõppenud Just Filmil juba ka esimese auhinna rahvusvahelise lastefilmide žürii ECFA eripreemia näol. Oleme tõesti väga õnnelikud,» sõnasid filmi produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing. Tegu on Euroopa Lastefilmide Assotsiatsiooni (ECFA) eripreemiaga.

Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Märksõnad
Tagasi üles