Galerii: Portugalile Eurovisiooni võidu toonud Salvador Sobral tõi Tartusse kohale täismaja külastajaid

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Festivali Jõulujazz 2018 üks peaesinejatest Portugali laulja-laulukirjutaja Salvador Sobral esines täna Vanemuise kontserdimajas. Homme annab Salvador Sobral kontserdi Tallinnas Estonia kontserdisaalis.  

Salvador Sobral puges eurooplaste südamesse bossahõngulise klaveriballaadiga «Amar Pelos Dois», millega ta võitis 2017. aastal Eurovisooni lauluvõistluse. Tema 2016. aastal ilmunud debüütplaat «Excuse Me» seob ladusalt üheks Ladina-Ameerikast pärit bossa ja jazzitoonid. Eestis esineb Salvador Sobral debüütplaadi «Excuse Me» tuuri raames koos oma ansambliga, kuhu kuuluvad peale tema Júlio Resende klaveril, André Rosinha kontrabassil ning Bruno Pedroso trummidel.

Festivali Jõulujazz 2018 teine peaesineja Lizz Wright esineb 9. detsembril Alexela kontserdimajas koos Estonian Dream Big Bandiga Siim Aimla juhatamisel. Ameerika jazzi uue generatsiooni staar Lizz Wright pole oma 15-aastase karjääri jooksul lasknud muusikatööstusel dikteerida suundi või lugusid esitamiseks, vaid jäänud alati kindlaks oma südamemuusikale, juurtele ja lähedastele. Eesti muusikasõprade südame võitis Wright Jazzkaarel juba 2012 aastal Nordea kontserdimajas, kus tema kontsert pälvis kuulajate sooja poolehoiu.

Festival Jõulujazz 2018 toob kuulajateni 28. novembrist kuni 14. detsembrini 19 kontserti ning jõuab lisaks Tallinnale veel Tartusse, Pärnusse, Viljandisse ja Haapsallu. Jõulujazzi peaesinejad on Ameerika vokaaljazzi absoluutsesse tippu kuuluv Lizz Wright ja Portugali tundeline laulja-laulukirjutaja Salvador Sobral.

Vaata kava www.jazzkaar.ee

Tagasi üles