Video: Tutvu krimidraama «Lesed» matusestseenis filmi võtmetegelastega

Spekter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Lesed»
«Lesed» Foto: Kaader filmist

Alates 30. novembrist näeb Eesti kinoekraanidel krimidraamat «Lesed», mille keskmes oma pättidest abikaasade pahanduste puntrasse sattunud naised, kes võtavad olukorra juhtimise enda kätesse.

Oscari-võitjast režissöör Steve McQueen («12 aastat orjana») ja menukirjanik Gillian Flynn («Kadunud», «Teravad asjad») loodud karmi põneviku «Lesed» võtmesõnadeks on kuritegevus, kirg ja korruptsioon. Tegu on erakordselt kvaliteetse filmiga, mis ei sarnane kuigivõrd tüüpilise röövifilmiga. Visuaalselt haarav põnevik käsitleb tänapäeva Ameerika Ühendriikide kõige teravamaid ühiskondlikke probleeme, mis laiendatult ka kogu maailmas murekohaks: korruptsioon, maffia ja majanduslik ebavõrdsus. Film on juba saanud kriitikutelt palju kiita ning filmile ennustatakse auhinnahooajal palju edu. 

Vaata filmiklippi, millest algab Viola Davise kehastatud Veronica lugu – tema mehe Harry Rawlingsi (Liam Neeson) matustest, milles tutvume ka filmi peamiste pahalaste Jattemme'i ja Jamal Manninguga ning kahepalgelise poliitiku Jack Mulliganiga (Colin Farrell).

«Lesed» on lugu neljast naisest, kellel ei ole mitte midagi ühist peale tohutusuure võlakoorma, mille on endast maha jätnud nende kurjategijatest abikaasad. Pinged jõuavad keemispunkti, kui Veronica (Oscari-võitja Viola Davis), Alice (Elizabeth Debicki), Linda (Michelle Rodriguez) ja Belle (Cynthia Erivo) otsustavad saatuse omaenda kätesse haarata ning oma jõud ühendada. Tulemuseks on hulljulge plaan, mille eesmärgiks on tagada endale elu, kus ei pea igal sammul surmahirmus üle õla vaatama.

Teistes osades astuvad üles Liam Neeson, Colin Farrell, Robert Duvall, Daniel Kaluuya ja Brian Tyree Henry.

Apollo Kinodes alates 30. novembrist 2018.

 Widows
(2018) on IMDb

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles