K, 7.06.2023

VIDEO John Malkovich: Hercule Poirot on nüüd «tavaline inglane»

Inna-Katrin Hein
Facebook Twitter
Comments
John Malkovich Hercule Poirot'na
John Malkovich Hercule Poirot'na Foto: Kuvatõmmis/Youtube

Briti telekanal BBC 1 tegi uue krimisarja «The ABC Murders», milles kirjanik Agatha Christie loodud legendaarset detektiivi Hercule Poirot’d kehastab USA näitleja John Malkovich.

Kui varasemad Poirot mängijad Peter Ustinovist David Suchet'ni on oma tegelaskuju pannud inglise keelt rääkima belgia prantsuse keele aktsendiga, siis Malkovichi ei kuule nii rääkimas, teatab Daily Mail.

John Malkovich 2018
John Malkovich 2018 Foto: John Sciulli / AFP/Scanpix

64-aastane Malkovich sõnas, et uues seriaalis on Poirot  elanud Inglismaal 20 aastat, ta on pingutanud, et mitte enam välismaalane olla ja räägib inglise keelt nagu inglane.

«Kõik on harjunud, et Poirot  räägib aktsendiga, see on tema kaubamärk. Arvan, et osa Poirot fänne ei lepi sellega, et see detektiiv on nüüd «tavaline inglane»,» lausus Malkovich.

Lisaks ei näe Malkovichi Poirot välja selline nagu Suchet oma. Tal ei ole enam vuntse, vaid on kitsehabe. Samuti on ta pikem ja kõhnem. 

John Malkovich Hercule Poirot'na
John Malkovich Hercule Poirot'na Foto: Kuvatõmmis/Youtube

Poirot’le andis uue olemuse seriaali režissöör Alex Gabassi, kelle sõnul laiendab Malkovich pilti sellest tegelasest.  

Kõige tuntum Poirot on David Suchet, kes kehastas seda detektiivi 1989 – 2013. Seda krimisarja tehti 13 hooaega ja selles on 70 osa.

David Suchet kehastas teleseriaalis Hercule Poirot'd 1989 - 2013
David Suchet kehastas teleseriaalis Hercule Poirot'd 1989 - 2013 Foto: Rights Managed / LONDON WEEKEND TELEVISION (LWT)/Scanpix

Praegu 72-aastane Suchet on mitmes intervjuus öelnud, et legendaarse detektiivi mängimiseks luges ta läbi kõik kirjanik Agatha Christie kirjeldused Hercule Poirot’ kohta ning tegi tema olemuse ja käitumise kohta märkmeid. Lisaks harjutas ta pidevalt prantsuse keele aktsendiga rääkimist.

Vasakult: Hugh Fraser leitnant Hastingsina, David Suchet Hercule Poirot'na ja Philip Jackson inspektor Jappina seriaalis «Hercule Poirot»
Vasakult: Hugh Fraser leitnant Hastingsina, David Suchet Hercule Poirot'na ja Philip Jackson inspektor Jappina seriaalis «Hercule Poirot» Foto: Rights Managed / LWT / Ronald Grant Archive / Mar/Scanpix

Poirot’d on mänginud ka Kenneth Branagh 2017. aasta krimifilmis «Murder on the Orient Express» (Mõrv Idaekspressis).

Kenneth Branagh Hercule Poirot'na 2017. aasta filmis «Mõrv Idaekspressis»
Kenneth Branagh Hercule Poirot'na 2017. aasta filmis «Mõrv Idaekspressis» Foto: Kuvatõmmis/Youtube

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles