Eurolaulu Raadio

Talv on käes: uus nädal toob lume ja kuni kümme külmakraadi

Selle aasta esimene lumi Viljandis 29. oktoobril.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Riigi ilmateenistus andis teada, et järgmisel nädalal võib Eestis oodata tõelist talve: sajab lund ning külmakraade võib olla kuni kümme.

Esmaspäeva ööks tugevneb kõrgrõhuhari ja saju võimalus väheneb, vaid rannikualadel võib veidi lörtsi või lund sadada. Päeval läheneb Soomest uus madalrõhulohk. Keskpäevast alates on taas väheseid sademeid - sajab lörtsi ja lund, rannikul ka vihma. Puhub valdavalt mõõdukas loode-, päeval läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -2..-7, rannikul kuni +2, päeval -2..+3°C.

Teisipäeval suundub madalrõhkkond Venemaa lääneserva ja selle lohk liigub üle Eesti. Öösel ja hommikul sajab laialdaselt lund ja lörtsi, rannikualadel on sadu tihedam. Päeva peale loode poolt alates pilved hõrenevad ja sadu järk-järgult lakkab. Öösel tugevneb läänekaare tuul saartel ja põhjarannikul, hommikuks pöördub loodesse ja põhja ning on tõenäoliselt üle Eesti tugev. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, rannikul kuni +2, päeval 0..-3, rannikul kuni +2°C.

Kolmapäeval madalrõhkkonna mõju väheneb ja tõusva õhurõhu foonil on kohatisi lumehooge. Tuul on öösel ikka tugev ja puhub põhjakaarest, päeval kirdest ja põhjast ning jääb nõrgemaks. Õhutemperatuur on öösel -3..-7, rannikul 0°C ümber, päeval 0..-4°C.

Neljapäevaks liigub kõrgrõhuala Eesti kohale. Ilm on põhiliselt sajuta, kuid võib laiguti pilvine olla. Õhutemperatuur on öösel -4..-9, rannikul kohati 0°C ümber, päeval 0..-5°C.

Politsei palub liiklejatel lörtsiks ja lumesajuks valmis olla ning tuletab meelde, et talverehvid on detsembrist kohustuslikud.