Tallinn Music Weekile laekus esinemistaotlusi tuhandetelt artistidelt üle maailma

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
TMW festivalile laekus esinemistaotlusi 1231 artistilt üle maailma
TMW festivalile laekus esinemistaotlusi 1231 artistilt üle maailma Foto: Madis Sinivee

Tuleval kevadel 25.–31. märtsini juba üheteistkümnendat korda toimuv rahvusvaheline uue muusika festivalile Tallinn Music Week (TMW) laekus esinemistaotlusi 1231 artistilt üle kogu maailma.

Festivali programmi kinnitatud artistid ja toimumispaigad avalikustatakse 2019. aasta jaanuaris. Möödunud nädalal lõppenud TMW esinemistaotluste vooru tulemus näitab välisartistide üha kasvavat huvi festivali vastu. Taotlusi laekus 1231 artistilt tervelt 63 riigist.

Enim esinemissoove ehk 161 saabus Soome muusikutelt, järgnesid Eesti 153, Venemaa 130 ja Itaalia 89 taotlusega. Üha rohkem avaldusi laekub aasta-aastalt ka maailma juhtivatest muusikatööstuse riikidest nagu Rootsi, Ühendkuningriik ja Kanada, samuti Kesk-Euroopa ja Balkanimaade jõudsalt kasvavatelt muusikaturgudelt. Tõusvat huvi TMW vastu tunnevad ka artistid kaugematest ja eksootilisematest maadest nagu Uus-Meremaa, Roheneemesaared, Hiina, Iisrael, Mali, Senegal, Tuneesia ja Uganda.

Tuleva aasta TMW eesmärgiks on pakkuda senisest kompaktsemat ja keskendunumat festivalikogemust. Programmi kinnitatavate artistide nimistu ei ületa sel korral 200 piiri, väheneb ka muude programmiosade maht ning festivali peamised toimumispaigad hakkavad paiknema üksteisest lühikese jalutuskäigu kaugusel. Festivali kava, sealhulgas muusikaprogrammi kinnitatud artistid, kuulutatakse välja 2019. aasta jaanuari ja veebruari jooksul.

TMW esitleja on Telia Eesti, peatoetajad Nordic Hotel Forum, Eesti Meedia, Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, valdkondlik partner Music Estonia.

Tagasi üles