Indrek Tarand ei saa aru, mis Brüsseli lennujaamas toimub

Indrek Tarand.

FOTO: Tairo Lutter

Eesti ja Euroopa Liidu poliitik Indrek Tarand tegi Facebooki postituse, kus ta avaldas imestust Brüsseli lennujaama paigutatud installatsiooni üle. Poliitikul tekkisid mitmed küsimused, millele tema vastust leida ei suutnud.

Indrek Tarand esitas terve rea küsimusi, mille vastused oleksid talle kindlasti nii mõndagi selgitanud. «Mida arvata sihukesest installatsioonist Brüsseli lennujaamas? Kes on selle pannud? Migrandid? Või siinviibijad? On see see märk terroriteost või üldisem ebakindluse sümbol? Kas tegemist on jõulusõnumi ja algava advendiajaga või hoopis džihaadi kuulutusega? Kes vastutab? Kes viib läbi uurimise? Miks on ookeanid punased?» päris Tarand.

Aga selle asemel, et püüda nendele küsimustele vastuseid leida, tegi mees sääred. Sarnane installatsioon oli seal püsti ka eelmisel aastal.

Brüsselli lennujaama installatsioon eelmisel aastal.

FOTO: Aviation24

Vaevalt Euroopa Liidu südames olev Brüssel püüab jõuludekoratsioonide abil kohalikus lennujaamas poliitilist sõnumit esitada. Seda öeldes, ei tähenda, et seda just teha ei püüta. Pigem võiks öelda, et jõulukera värvilahendus on jõuludele omapäraselt värvikirev ning rõõmsameelne.