Priit Pullerits Karl-Erik Taukarist: kui ta semestri lõpus toimunud eksamile ei tulnud, siis see ei üllatanud mind

Vahur Joa
, Reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Laulja Karl-Erik Taukar on hea näide sellest, kuidas üks ebaõnnestunud valik elus võib viia millegi palju suuremani.
Laulja Karl-Erik Taukar on hea näide sellest, kuidas üks ebaõnnestunud valik elus võib viia millegi palju suuremani. Foto: Rein Säinas /

Kui üks valik ei õnnestu, siis proovi midagi muud. Nii tegi armastatud muusik ja praegune «Tunnen sind läbi ja lõhki» saatejuht Karl-Erik Taukar. Tema esimene valik Tartu Ülikoolis ajakirjanduse erialal ei õnnestunud, kuid selle teekonna ajal leidis ta, mida teha tahab ja tõusis kiiresti Eesti muusikamaailma tippu.

Karl-Erik Taukar on sündinud 1. märtsil 1989. Peale lauljaameti on ta ka vilunud basskitarrist. Üle Eesti sai ta tuntuks, jõudes telesaate «Eesti otsib superstaari» viienda hooaja finalistide hulka. See andis talle võimaluse osaleda telesaates «Su nägu kõlab tuttavalt».

Taukar auhinnati Raadio 2 Aastahitt 2013 galal «Aasta uus tulija» tiitliga, tema esiksingel «Seitsme tuule poole» jõudis «Aastahitt 2013» edetabelis 2. kohale.

Raadio 2 Aastahitt 2014 hääletuses jõudsid TOP10-sse mõlemad Karl-Erik Taukari 2014. aastal ilmutatud singlid: «Vastupandamatu» 3. kohale ja «Kell kuus» 10. kohale.

Karl-Erik Taukar nomineeriti Eesti muusikaauhinnad 2015 hääletuses viies kategoorias: «Aasta album», «Aasta debüütalbum», «Aasta popalbum», «Aasta meesartist» ja «Aasta parim laul». Taukar võitis kahes kategoorias: «Aasta meesartist» ja «Aasta popalbum». Taukar oli «Eesti otsib superstaari» kuuenda ja seitsmenda hooaja saatejuht.

Pärast suurt edu muusikaäris hakkas Taukar proovima õhtujuhi ametit ning on nüüd viimaks leidnud tee televisiooni, kus astub TV3-es üles «Tunnen sind läbi ja lõhki» saatejuhina.

Taukar oli ülikoolis täiesti teistsugune inimene

Tartu Ülikooli üks legendaarsemaid õppejõude on Priit Pullerits, kes on üle veerandsajandi õpetanud noortele tudengitele ajakirjanduse põhitõdesid. Nende noorte tudengite hulgas oli 2012. aastal ka 23-aastane Karl-Erik Taukar. Tema õppejõud Priit Pullerits, kes kooli ajal Taukarist suurt ei arvanud, toob just teda paljudele noortele tudengitele näiteks, et edu võib ka saavutada väljaspoolt ajakirjandusõpet. Tähtis on õigel ajal leida õige tee.

«Mul on meeles see, et ta istus suures auditooriumis kogu aeg ühe koha peal, akna all. See ei olnud agressiivne koht, ta hoidis auditooriumi keskpunktist kõrvale. Ta tegi kodused tööd ära, aga nendes ei olnud midagi sädelevat,» sõnas Pullerits noore laulja kohta.

«Taukar ei võtnud semestri jooksul kordagi sõna, ei andnud käega märku ja ei naeratanud. Ta oli vaikne, tagasihoidlik ja introvertne. Kui ta semestri lõpus toimunud eksamile ei tulnud, siis see ei üllatanud mind. Ja ma ei osanud teda ka «taga nutta». Suureks üllatuseks oli, kui ta vähem kui aasta pärast oli «Superstaari saates». Loomulikult olin ma siis tema poolt. Kahju oli, kui ta ei võitnud, ta oli vist kokkuvõttes kolmas või neljas. Praegune Taukar on täiesti erinev sellest, missugusena mina teda tundsin,» lisas Pullerits.

Ja see näitab, et kuigi Taukar ei saavutanud edu ühes valdkonnas, siis leidis ta kiiresti võimaluse teha seda, mida armastab, seda, mille vastu tal on kirg, ning saavutas seal paljude tunnustuse.

Priit Pullerits oli superstaarisaates Taukari poolt.
Priit Pullerits oli superstaarisaates Taukari poolt. Foto: Margus Ansu

Priit Pullerits arvab, et elus õige tee leidmine on olulisem kui jäärapäiselt ühe koha peal tammuda.

«Ma ütleksin teistele, kes on sarnases olukorras nagu tema, et kui sa valid oma elutööks ajakirjanduse ja see jääb mingil põhjusel pooleli, siis see ei peaks olema traagiline hetk, sest see võib olla õige samm, positiivne tulemus. Sa oled jõudnud arusaamale, et see pole sulle. Kui Taukar oleks püüdnud jäärapäiselt koolis hakkama saada, siis ta ei oleks saanud muusikat teha. Kui ta oleks püüdnud teha mõlemat, siis ta oleks koolist välja kukkunud,» rääkis õppejõud ja Arteri ajakirjanik.

«Ma olen mitu aastat toonud oma tudengitele Taukari näite. Kui koolist välja kukutakse, siis ei pea tundma pettumust. Enda jaoks muu valdkonna äratundmine on tähtsam. Kui 30-40 aastaselt ikka otsida seda, mida teha tahad, siis võib inimene olla pettunud ja küüniline. Loomulikult tal ka vedas superstaari saatega. Tal vedas, et selline talendisaade Eestis olemas oli. Ma ei tea, mis oleks temast saanud, kui seda ei oleks olnud,» lausus Pullerits.

Taukari endine õppejõud meenutas ka naljakat seika nende kahe vahel aastaid hiljem.

«Huvitav on minu jaoks ka see, et kui tema tegi ühel kevadel mulle hinde peale töid, siis kolm-neli aastat hiljem tegin mina temaga Arteri kaaneloo jaoks intervjuud. Ma ei ütleks, et rollid oleksid vahetunud, kuid tol hetkel oli minul juba teda vaja,» ütles Pullerits naerdes.

Tagasi üles