Uus Lotte-film juba sel nädalal: «Lotte ja kadunud lohed» toob koeraplikale õetirtsu, kellega koos saladusi avastada

Spekter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
© 2019 Eesti Joonisfilm, autorid Janno Põldma, Heiki Ernits
© 2019 Eesti Joonisfilm, autorid Janno Põldma, Heiki Ernits Foto: Kaader Lotte-sarja uuest filmist.

Algav kinonädal toob suurtele ekraanidele ülimenuka koeraplika Lotte kauaoodatud uued animaseiklused filmis «Lotte ja kadunud lohed».

Populaarne koeratüdruk Lotte, kes vallutas esmakordselt vaatajate südamed käesoleva sajandi alguses, on kinolinalt piisavalt kaua eemal olnud, et suurte ja väikeste vaatajate ootused maksimumini kruvida, kuid on juba aasta alguses täies krapsakuses tagasi ekraanil.

Kogupere seiklusfilmis «Lotte ja kadunud lohed» saab vahva koeratüdruk endale väikese õe Roosi. Leiutajatekülla tulevad teadlased, pesukaru Karl ja kala Viktor, kes osalevad suurel rahvalaulude kogumise võistlusel. Võistluse peaauhinna saab see, kel õnnestub salvestada maailma vanima loomaliigi, müütiliste tuldpurskavate lohede rahvalaulu. Lotte ja Roosi otsustavad teadlasi aidata. Neid ootavad ees põnevad ja ootamatud seiklused.

Peaosalistele andsid hääled Evelin Võigemast, Helmi Tulev, Mait Malmsten, Elina Reinold ja Sepo Seeman.

Seiklusfilmi kirjutasid Janno Põldma, Heiki Ernits ja Andrus Kivirähk, lavastasid Janno Põldma ja Heiki Ernits ning kunstnikutöö au kuulub Heiki Ernitsale.

Filmi helilooja on Sven Grünberg, osade laulude autor on lõunanaabrite superstaar Renārs Kaupers.

«Lotte ja kadunud lohed» valmib Eesti Joonisfilmi ja Läti stuudio Rija Films koostööna. Filmi tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut, Läti Rahvuslik Filmikeskus, Loov Euroopa MEDIA programm, Shortcut ja Eesti Rahvusringhääling.

EV100 filmiprogrammi ainus animafilm «Lotte ja kadunud lohed» esilinastub Eestis ja Lätis 4. jaanuaril 2019. Laiema rahvusvahelise kinopublikuni jõuab film 2019. aasta jooksul.

Apollo Kinodes alates 4. jaanuarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Lotte ja kadunud lohed - treiler from Eesti Joonisfilm on Vimeo.

Tagasi üles