Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734
Saada vihje

Nostalgiline hinnavõrdlus: teeme Kaselat ehk lööme Eesti poekraami hinnad ümber kroonidesse (4)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Eesti poodides müüdavate kaupade hinnad tunduvad päris kõrged, kui need kroonidesse ümber arvutada.
Eesti poodides müüdavate kaupade hinnad tunduvad päris kõrged, kui need kroonidesse ümber arvutada. Foto: Toomas Huik / Postimees

Selle seitsme aasta jooksul, mil Eestis on käibel olnud euro, on hinnad ülesmäge roninud ja oleme sellega vaikselt leppinud. Äratuskella helistas hiljuti ärimees Indrek Kasela, kes soovitas lõpetada kolmeeuroste kohvide joomise ja aeg-ajalt hinnad kroonidesse arvutada. Teeme siis seda.

Kasela, kelle firma PRFoods tegutseb Eestis, Soomes, Rootsis, Šotimaal ning Suurbritannias, rääkis portaalile Geenius, et vahest võiks eurodes olevad hinnad kroonidesse ümber arvutada, sest see annab hinnast parema perspektiivi. 

«Ma alati naersin nende soomlaste üle, kes arvutasid eurod mummon markkaisse (vanaema markadesse) ümber, aga aeg-ajalt tasub seda teha. Eriti, kui lähed oma 45-kroonist kohvi jooma ja mõtled, et elu on ikka ebaõiglane,» sõnas Kasela.

Eesti keskmine palk on pärast euro tulekut peaaegu kahekordistunud. Statistikaameti andmetel oli 2010. aasta III kvartalis keskmine brutokuupalk 11 874 krooni (759 eurot). 2018. aasta juunis oli see 1354 eurot (ca 21 000 krooni). 

Vaatame nüüd, kui palju praegune poekraam kroonides maksaks (kauba ja kaupluste valik on täiesti suvaline): 

 
Kui tihti sa kultuurikeskuseid külastaksid, kui peaksid ühe pileti eest välja käima paarsada eurot?
Kui tihti sa kultuurikeskuseid külastaksid, kui peaksid ühe pileti eest välja käima paarsada eurot? Foto: arne maasik / eesti arhitektuuri muuseum
 
 
Tagasi üles