Eesti merekaru põletas kaaslase käele peenise ja sai ise prokurörilt kõrvetada

See pole küll selle looga seotud meremehe käsi, aga sarnase piinliku märgiga pidi loo üks üks peategelastest mõnda aega ringi käima.

FOTO: Madis Sinivee /

Eesti rannikul ankrus olnud laeval lõppes öine oleng nii nutuselt, et üks meremees pidi tükk aega elama käele kõrvetatud peenisega ja teine häbi tunnistades prokurörile silma vaatama.

Merekaru üleannetu temp leidis aset juba eelmise aasta 25. septembri öösel kell 00.30 laeva pardal, mis oli Harjumaa lähedal lahes ankrus. Mees surus gaasipõletiga kuumutatud peenisekujuliseks painutatud metallist kirjaklambri vastu meeskonnakaaslase paremat kätt, selgub kriminaalasja materjalidest.

Kaks päeva hiljem läks piinliku märgi külge saanud meremees Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonda, kus arstid tuvastasid tema käel teise astme põletuse. Isehakanud kehakunstnik sai aga kaela kriminaalasja - teda kahtlustati teise inimese tervise kahjustamises ja valu tekitavas kehalises väärkohtlemises.

Aasta on möödas ning veidi enam kui kuu aega tagasi tegi ringkonnaprokurör otsuse. 

Ülekuulamisel kahetses Tallinnas elav mees oma tegu ning tunnistas, et see oli mõtlematu ja rumal temp, mille pärast tal on häbi. Oma ohvri ees oli ta juba vabandanud ning lubanud lolli tembuga kaasnenud kahju hüvitada.

Kannatanul kulus ligi 630 eurot, et randmele kõrvetatud peenisest lahti saada. Sellest 315 eurot oli süüdlane juba ära maksnud.

Kõike seda arvesse võttes leidis prokurör, et vähese avaliku huvi tõttu võib kriminaalmenetluse oportuniteedi alusel lõpetada. Seda enam, et pahandust teinud meremeest pole varem kriminaalkorras karistatud ning tal on kindel elukoht ja töö, mille eest ta teenis mullu 18 452 eurot. 

Tagasi üles