Nike

Ilmaennustus: uuel nädalal lähevad ilmad külmaks ja sajab lörtsi

Lörtsisadu

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Kui viimased paar nädalat on vaatamata sügisele olnud Eestis soojemapoolsed, siis ilmaennustuse kohaselt on see uuel nädalal muutumas. Eeloleva nädala esimene pool tuleb jahedapoolne, kohati tormine ja lörtsisajune

Ilmateenistuse teatel ööl vastu esmaspäeva pilvisus tiheneb ja vastu hommikut hakkab Loode-Eestist alates vihma sadama. Puhub edela- ja lõunatuul 7-12, puhanguti 15, rannikul 12-15, puhanguti kuni 22 m/s. Sooja on 4-9, rannikul kuni 11 kraadi. Esmaspäeva päeval on pilves ilm ja sajab vihma, pärastlõunal loode poolt alates pilvisus hõreneb ja sadu lakkab. Puhub lääne- ja edelatuul 5-12, rannikul puhanguti kuni 17 m/s. Sooja on 8-12 kraadi.

Teisipäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Öö hakul sajab kohati vihma. Puhub läänekaaretuul 3-8 m/s, öö hakul rannikul puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni +4, rannikul kuni +8 kraadi. Teisipäeva päeval pilvisus tiheneb ja alates saartest hakkab vihma sadama. Tuul pöördub kagusse ja tugevneb 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15-18 m/s. Sooja on 5-9 kraadi.

Kolmapäeva öösel on pilves ilm. Sajab vihma ja kohati ka lörtsi. Puhub kagu- ja idatuul 5-12, rannikualadel puhanguti 15-18 m/s. Saartel pöördub tuul loodesse. Sooja on 2-7 kraadi. Kolmapäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Sajab vihma ja kohati ka lörtsi. Õhtul sajutõenäosus aga väheneb. Puhub kirde- ja põhjatuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15-18 m/s. Sooja on 2-7 kraadi.