President purgis, mis nüüd? Märulimöllus «Operatsioon Hunter Killer» ähvardab puhkeda kolmas maailmasõda

Spekter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Gerard Butler filmis «Operatsioon Hunter Killer»
Gerard Butler filmis «Operatsioon Hunter Killer» Foto: Apollo Kino

Režissöör Donovan Marshi pingelises ja rohkete eriefektidega põnevusfilmis «Operatsioon Hunter Killer» (Hunter Killer) ühendavad USA eriväelased jõud venelastega, et päästa maailm kolmandast maailmasõjast.

USA mereväelaste salajasele eriüksusele ja USA allveelaeva kaptenile Joe Glassile (Gerard Butler) antakse ülesanne teha koostööd Vene allveelaeva meeskonnaga ja kapten Sergei Andropoviga (Michael Nyqvist). Nende eesmärgiks on päästa Venemaa president vangistusest, kuhu too sattus pärast riigipööret, mille organiseeris üks tema kindraleid. Kui salajane päästemissioon peaks luhtuma, võib inimkonda ähvardada Kolmas maailmasõda ja enneolematu tuumarünnak, mis pühiks maa pealt terveid linnu.

Seda, kas hea ettevalmistusega USA mereväe eriüksuslastel ja allveelaeva meeskonnal õnnestub päästa Venemaa president ja teha lõpp kuritegeliku kindrali salasepitsustele, saame teada juba 26. oktoobril.

Peaosi mängivad Gerard Butler ja Gary Oldman, kes on meile tuttavad menufilmidest «300», «Seaduskuulekas kodanik» ja «Olümpos on langenud». Gary Oldman sai tänavu oma esimese Oscari Winston Churchilli uskumatult loomutruu kehastamise eest filmis «Süngeim tund».

Põnevikus teevad kaasa ka näitleja ja räppar Common (kes on saanud Ameerika Filmiakadeemia auhinna filmis «Selma» esitatud laulu eest), originaalse triloogia «Lohetätoveeringuga tüdruk» üks peaosalisi Michael Nyqvist ja populaarne Vene näitleja Juri Kolokolnikov, keda on viimastel aastatel üha sagedamini kutsutud Hollywoodi filmidesse.

Apollo Kinodes alates 2. novembrist 2018.
 Hunter Killer
(2018) on IMDb
Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles