Eesti Muusikaauhinnad 2020

Endises bordellis võtab kuivkäimla hais silma märjaks ja virtsavesi voolab keldrisse

Võhma sotsiaalmajas jookseb vihmavett

FOTO: TV3

Väikese Võhma linna sotsiaalmaja elanikud ootavad juba kaks aastat, et sinna pannakse kanalisatsioon. Elanike jaoks on kuivkäimla hais kohutav ja virtsavesi voolab keldrisse.

Marek Lindmaa läheb oma saatega «Sotid selgeks» seekord appi Võhma sotsiaalmaja elanikele, kes ootavad juba kaks aastat, et vesi ja kanalisatsioon majja toodaks ning lõpuks ometi kaoks kuivkäimlatest leviv hais ning keldrisse voolav virtsavesi. Saate poole pöördus Võhma sotsiaalmajas elav Toivo kes kurtis, et majas leviv käimlahais ei lase elada ja vald, kes on olukorra eest vastutav, ei võta midagi ette.

Võhma sotsiaalmajas pole kanalisatsiooni

FOTO: TV3

Juba 2015. aasta septembris lubas toonane Võhma linnapea, et maja renoveeritakse ja ühendatakse ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga, kuid lubaduseks on linnapea sõnad jäänudki. Toivol on maja olukorrast kahju, sest sellel majal on Võhmas ka kultuurilooline osa, kunagi olevat seal tegutsenud linna ainus bordell. Toivo oleks valmis ka ise ehitusele käed külge panema, kuid üürnikud ei tohi remonti teha. Marek üritab inimesi vaevale murele lahendust leida ning see tal ka õnnestub.

Teises loos lahendab Marek linnaelanike probleemi Retke tee bussipeatusega, millel puudub põrand ja kus vihma korral saab bussi oodata ainult kummikutes.

Tagasi üles