N, 8.06.2023

Galerii: vaata, kes Eesti kosmose- ja kinorahvast esimesena ajaloolist «Esimest inimest» näha said!

Liina Suvi Ristoja
, Apollo Kinoportaali toimetaja
Facebook Twitter
Comments

3. oktoobri õhtul avanes Tallinnas Kosmose kinos Eesti kosmose- ja filmirahva ees inimkonna ühe suurima saavutuse ehk Kuu-missiooni tegelikkus Damien Chazelle'i ajaloolises linateoses «Esimene inimene» (First Man).

Kuigi filmi kinodesse jõudmiseni on veel aega, said kannatamatud entusiastid oma kosmoselennu juba kätte: erilinastusele olid kutsutud Eesti tehnoloogia, kosmose ja teaduse valdkonna spetsialistid ja arvamusliidrid ning tänavuse Veneetsia filmifestivali avanud suurfilmi juhatasid sisse filmi ja kosmose ala asjatundjad Siim Rohtla ning Mart Noorma. 

Astronaut Neil Armstrongi kirjanik James R. Hanseni sulest pärineva biograafia ainetel stsenarist Josh Singeri («Spotlight») poolt filmiks adapteeritud linalugu jälgib ajaloolisele 1969. aasta kosmoselennule eelnenud kaheksat aastat, mil Armstrong end Maa kaaslasele küllaminekuks valmis sättis ning kui raske see ohtlik ettevõtmine Korea sõjas ja testpiloodiametis karastunud Armstrongi ning tema lähedaste jaoks oli. 

«Esimese inimese» režissööriks on Damien Chazelle («Whiplash», «La La Land»), kes on viimastel aastatel olnud julgelt suurfilmide sõiduvees ning teeninud ära suurel hulgal tunnustust (ennekõike Oscari-nominatsioonid ja -võidud). Mees sihib ka uue filmiga selgelt ajaloolist menu ning stardipakult paistab perspektiiv paljutõotav – eriline tunnustus oli juba seegi, et kosmose vallutuslugu mitte üksnes Veneetsia filmifestivali võistlusprogrammi ei valitud, vaid kogu sündmusele avapaugu andis.

Kaalukas ja katsumusterohke roll võib kõigi eelduste kohaselt tähendada auhinnasadu ka Goslingule. 

Filmi näeb Apollo Kinodes alates 12. oktoobrist 2018.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles