Avaveeujuja Teet Daaniel (44) seljatas hiljuti esimese eestlasena La Manche'i väina. Alles 29-aastaselt ujuma õppinud sportlane arvestas umbes 45 kilomeetri läbimisega, ent ujus looduse vingerpussi tõttu hoopis ligi 70 kilomeetrit, mis on vaat et sama hea, kui sõita Tallinnast Aegviitu.
Teet, sa oled nüüd kodus tagasi. Kuidas taastumine möödus? Kuidas üldse taastutakse sellisest asjast?
Kodus tagasi. Taastumine tavapäraselt selliste pikkade distantside puhul möödub... Kuni kaks nädalat on see aeg, et normaalsesse seisu tagasi saada. Väliselt taastub kiiremini, aga organism ise taastub kaks nädalat, et jälle oma tasakaal tagasi saada.
Kas sa teed ka midagi erilist taastumiseks?
Selleks on vaja lihtsalt puhata ja normaalselt süüa, et organism saaks kõik vajalikud toitained tagasi. Kõik, mis ma ujumise jooksul olen enda kurnamisega nii-öelda ära raisanud.
Milline on olnud tähelepanu pärast La Manche'i väina ületamist – on see olnud suur või erakordselt teistsugune kuidagi varasemast?
Tähelepanu on olnud piisavalt suur, küll aga mitte midagi erakordset. Seda peab küll mainima, et kodumaa tähelepanu on alati väiksem kui muu maailma oma. Eestlaste puhul on see, kuidas asjasse suhtutakse pigem «noh, mis seal siis ikka, tegi ära».
Meie inimesed võib-olla elavad sisemiselt kaasa, aga nad ei näita seda kunagi välja, mida tegelikult on ju kõige rohkem inimesel tarvis. Me ei tea ju, mida keegi mõtleb, kui ta seda välja ei ütle.
Muu maailm on küll väga avatud ja väga palju õnnesoove tuleb, seetõttu olegi ma väga-väga tuntud mujal – väljaspool oma kodumaad.
Kuidas see veel mujal maailmas kajastub, kas kirjutatakse mingeid uudiseid ka või kui palju sellist tähelepanu on?