Pildid ja video: Põhja-Korea juht kinkis Lõuna-Korea presidendile kaks koera ja kolm kilo koeratoitu

Üheaastane emane pungsani tõugu koer Gomi

FOTO: / AP/Scanpix

Põhja-Korea ja selle juht Kim Jong-un üritab koeradiplomaatia abil naaberriigi Lõuna-Koreaga suhteid siluda.

Põhja-Korea juhid kinkisid Lõuna-Korea presidendile Moon Jae-inile kaks pungsani tõugu koera, kes anti Lõuna-Korea esindajatele üle kahe riigi vahel asuvas demilitariseeritud tsoonis, teatab reuters.com.

Üheaastane isane pungsani tõugu koer Songgang

FOTO: / AP/Scanpix

Üks koertest on üheaastane emane nimega Gomi ja teine on üheaastane isane nimega Songgang.

Põhja-Korea esindajad panid koertele kaasa kolm kilogrammi just pungsanitele sobivat koeratoitu, mis peaks aitama neil uues paigas kohaneda.

Üheaastane emane pungsani tõugu koer Gomi

FOTO: / AP/Scanpix

Pungsanid on Põhja-Koreas aretatud jahikoerad, kellel on valge karv ja püstised kõrvad ning nad on oma loomult truud ja nutikad.

Pungsani tõugu koerad

FOTO: LEE JAE-WON / REUTERS/Scanpix

Lõuna-Korea president Moon on tuntud oma loomaarmastuse poolest ning talle Põhja-Korea poolt kingitud kaks koera asuvad elama ta residentsi. Moonil on varasemast üks pungsan, kes kannab nime Maru, segatõugu koer Tory ning kass Jjing-Jjing.

Moon Jae-in

FOTO: EPA/Scanpix

Põhja-Korea on ka varem kinkinud Lõuna-Korea juhile koeri. 2000. aastal sai siis Lõuna-Korea presidendiks olnud Kim Dae-jung kaks pungsani Põhja-Korea liidrilt Kim Jong-ililt.

Lõuna-Korea president Moon külastas Põhja-Korea pealinnas Pyongyangi septembri keskel ning tegemist oli üle kümne aasta esimese korraga, kui Lõuna-Korea president oli Põhja-Korea pealinnas.

Kim Jong-un ja Moon Jae-in 20. septembril Pyongyangis

FOTO: EPA/Scanpix

Põhja-ja Lõuna-Korea leppisid siis kokku, et Põhja-Korea sulgeb alatiseks ühe raketikatsetuspolügoni. Põhja-Korea võimud lubasid ka seda, et hävitavad hooned, kus USA ja Lõuna-Korea väite kohaselt toodetakse tuumapommimaterjali.

Põhja-Korea välisminister Ri Yong-ho sõnas möödunud nädalal ÜRO  peaassambleel, et Põhja-Korea ei saa loobuda tuumarelvadest, kuna neid ohustab USA. Välisminister Ri sõnul ajab USA Põhja-Korea suhtes agressiivset poliitikat, mille tõttu Põhja-Korea peab end kaitsma.

Tagasi üles