Pildid: Donald Trump sai uue kuulikindla «koletise», mille külmikus on verd

USA president Donald Trump sai sel kuul uue kuulikindla limusiini, mis kaalub kümme tonni ja maksab kaks miljonit dollarit.

USA presidentide seas on üsna mitu, kellele on tehtud atendaat ja selle tõttu pööravad presidendiks valitud üha enam oma turvalisusele tähelepanu ning praegune president Trump ei ole erand, teatab reuters.com.

USA presidendi uut General Motorsi Cadillac limusiini, mis kannab hüüdnime The Beast (Koletis), oli esmakordselt näha 23. septembril New Yorgis, kus Trump osales ÜRO peaassambeel.

Donald Trumpi limusiin The Beast

FOTO: Carlos Barria / Reuters/Scanpix

Ameeriklaste arvates on hüüdnimi The Beast sobiv, sest see masin kaalub palju, kümme tonni.

Auto paistab väljast nagu autod ikka, kuid tegelikult katab seda 20-sentimeetrine «kaitsemüür», mis koosneb terasest, keraamikast ja kevlarist. Lisaks on kaitsekihis tulekindlat ja plahvatusele vastupidavat materjali, mida kasutatakse kosmosetööstuses.

Autoakende mitmekihilise klaasi paksus on 13 sentimeetrit, pakkudes head kaitset tulistajate eest. Lisaks saab masina aknaid ja uksi hermeetiliselt sulgeda, seda juhuks, kui president peaks sattuma keemiarünnaku alla. Rattad ja kummid peavad vastu nii tulistamisele kui plahvatusele.

Donald Trumpi limusiin The Beast

FOTO: Carlos Barria / Reuters/Scanpix

Autojuhil on öönägemisseade. Autol on ka «kaitserelvi», näiteks suitsukanistrid, millest tuleva suitsu abil saab masinat peita ning õlikanistrid, millest saab teele õli paisata, et jälitajad maha raputada.

See auto peaks president Trumpi kaitsma nii relvarünnakute kui pommiplahvatuste eest, kuid ku ta sellest masinast välja läheb, siis ta enam nii kaitstud ei ole.

Donald Trumpi limusiin The Beast

FOTO: Carlos Barria / Reuters/Scanpix

Kui Trump ikkagi saab mingil viisil vigastada, siis on autos suur meditsiinivarustus, kaasa arvatud külmikus talle sobivat verd vereülekande jaoks.

Autosse mahub kokku seitse reisijat, neist enamik on relvastatud ihukaitsjad.

Samuti on seal kommunikatsiooni- ja arvutisüsteem, mille abil Trump saab vajadusel erinevate inimeste ja paikadega kontakti võtta. Ka on USA tuumarelvaarsenal tal vaid nupuvajutuse kaugusel.

Donald Trumpi limusiin The Beast

FOTO: Carlos Barria / Reuters/Scanpix

USA meedia teatel on erinevate riikide juhid peaaegu ühel ajal oma auto uuema vastu vahetanud. Näiteks sai Venemaa president Vladimir Putin hiljuti uue, spetsiaalselt tema vajadustele tehtud limusiini.

Hiina presidendil Xi Jinpingil oli ta uus limusiin kaasas ta hiljutisel visiidil Aafrika riikidesse.