Eesti Muusikaauhinnad 2020

Video: milline on seksuaalkuriteos süüdi mõistetud Bill Cosby uus «kodu»?

Bill Cosby Pennsylvania Montgomery maakonna vanglaameti fotol

FOTO: HANDOUT / REUTERS/Scanpix

USA Pennsylvania Montgomery maakonna Norristowni kohus mõistis komöödianäitleja Bill Cosby süüdi Temple’i ülikooli korvpallinaiskonna endise mänedžeri Andrea Constandi uimastamises ja vägistamises, määrates talle kuni kümne aasta pikkuse vanglakaristuse.

81-aastane Cosby hakkab karistust kandma Pennsylvania osariigi uues, 400 miljonit dollarit maksma läinud  Phoenixi vanglas Montgomery maakonnas Skippackis, teatab msn.com.

Pennsylvania Montgomery maakonna uus vangla. Pildil ajakirjanikud vanglaga tutvumas

FOTO: Jacqueline Larma / AP/Scanpix

Vanglavõimude teatel anti sellele vanglale nimeks Phoenix (Fööniks), kuna seal «tõusevad langenud tuhast nagu fööniksid».

Enne sellesse vanglasse viimist saab Cosby «aklimatiseeruda» Philadelphia lähedases vanglas.

USA kohtuvõimude teatel tehakse näitlejale ta põhivanglasse saabudes tervisekontroll ning vajadusel võidakse ta alguses suunata vangla haiglasse.

Uus vangla Pennsylvanias Montgomery maakonnas, kus Bill Cosby hakkab karistust kandma

FOTO: Jacqueline Larma / AP/Scanpix

Vanglaekspertide sõnul paigutatakse Cosby uude, 9. juulil kasutusse võetud vanglasse, kus on mitmeid mugavusi, kuid seal on ka piiranguid, kuna tegemist on range režiimiga vanglaga.  

USA meediasse jõudnud andmetel on seal piiratud juurdepääs joogiveele ja väga range piirang, mis puudutab  vangide helistamisvõimalust.

Phoenixi  vanglas karistust kandvate vangide sõnul on nende kongidest asju kaduma läinud ning nende pereliikmete ja sõprade fotosid on markeriga soditud. Ühe vangi teatel joonistati fotol ta venna otsmikule haakrist ning ta poja suhu peenis. Mitu vangi edastasid vanglaametile kirja, et nende asju on varastatud ja lõhutud ning tegemist on nende vastu suunatud vägivallaga.

Veel mitmete vangide sõnul on neil olnud takistusi joogiveele, samuti WC ja duši kasutamise osas.

Pennsylvanias Montgomery maakonnas asuv uus vangla

FOTO: Jacqueline Larma / AP/Scanpix

Cosby pannakse vanglasse, mis mahutab 3830 vangi, seal on eraldi ruumid erivajadustega vangidele ja seal töötab 1200 inimest. Vangla ümber on kahekordne okssatraataed ja vangla perimeeter on 2,5 kilomeetrit.

Uus vangla Pennsylvanias Montgomery maakonnas, kus Bill Cosby hakkab karistust kandma

FOTO: Jacqueline Larma / AP/Scanpix

Uues vanglas on vangidele mitmeid koolitus- ja rehabilitatsioonivõimalusi.

Vangla esindajad selgitasid, et kuna Bill Cosby on kuulus, võib selle tõttu ta elu seal ohus olla. Kui ilmneb, et see nii on, siis pannakse ta üksikvangistusse ning ta peab enamiku ajast olema üksinda.

Cosby saab seega olla kahele vangile mõeldud kongis üksinda. Ta saab sealt lahkuda söögimiseks, sportimiseks, nõustamiseks, koolitusteks ja teisteks tegevusteks.

Vangla pressieisndaja Amy Wordeni teatel on Cosby kongis nari, kapid, roostevabast terasest WC-pott ja kraanikauss, väike laud ja tool.

Selles uues vanglas ei ole enam võtmeid, vaid kõik uksed avanevad ja sulguvad elektroonika abil. Konge jälgitakse turvakaamerate abil, otsepilt on kontrollruumis kogu aeg näha.

Bill Cosby hakkab kandma karistust Pennsylvania Montgomery maakonna Skippacki Phoenixi vanglas

FOTO: Jacqueline Larma / AP/Scanpix

Pärast 25.septembri kohtuotsust pandi Cosby tumedasse maastikumasinasse ja ta viidi Montgomery maakonna kinnipidamiskeskusse.

Politseinikud eskortimas Bill Cosbyt

FOTO: Jacqueline Larma / AP/Scanpix

Prokurörid nõudsid Cosbyle 5 – 10 aasta pikkust vangistust, kuna näitleja ei näidanud toimepandu suhtes üles kahetsust.

Cosby advokaatide arvates ei oleks kohus pidanud näitlejale määrama koduaresti, sest tal on mitmeid terviseprobleeme ja ta on peaaegu pime.

Kohus langetas otsuse, et Cosby saab 3 – 10 aasta pikkuse vangistuse, kuna ta on väga ohtlik seksuaalkurjategija. Ta saab oma elu lõpuni nõustamist ja võimuesindajad hoiavad tal silma peal.

Bill Cosby lahkumas Montgomery maakonna Norristowni kohtust

FOTO: BRENDAN MCDERMID /Scanpix

State Correctional Institution – Phoenix on USA uus vangla Pennsylvanias Montgomery maakonnas Skippackis, postaadress on aga lähedal asuva Collegeville’i oma.

USA vangalaamet andis uuele vanglala nimeks Phoenix (Fööniks). Tegemist on vanglaga, mis on Pennsylvaniasse rajatud vanglatest kõige kallim. Selle vangla projekteeris tuntud arhitektuuribüroo Heery International.

Uues vanglas on nii mehi kui naisi, kuid mehi on rohkem. Naiste osa, mis mahutab kuni 200 vangi,  asub meest osast eraldi.

Pennsylvania Phoenixi vanglas on ka need paar vangi, kellele on Pennsylvania seaduse järgi surmanuhtlus määratud.