Eile, 17. septembril jagati Los Angeleses Microsofti teatris teleauhindu Emmysid, kus tähtsamad auhinnad läksid oodatult populaarsetele sarjadele ja näitlejatele.
Pildid ja video: «Troonide mäng» tegi Emmy galal puhta töö, saades kuus auhinda
Kui eelmise aasta Emmy galal «Troonide mängu» (Game of Thrones) tegijad ja näitlejad kohal ei olnud, siis sellel aastal viidi koju kõige tähtsam auhind, mis on parima draamasarja Emmy.
Kanali HBO osaliselt ajaloolistel sündmustel ja osaliselt fantaasial põhineva sarja viimane kaheksas hooaeg on tegemisel ja see peaks vaatajateni jõudma 2019, teatab theguardian.com.
Lisaks parima draamasarja auhinnale sai «Troonide mäng» veel viis auhinda: parima meeskõrvalosatäitja, grimmi, kostüümide, muusika ja kaskadööritrikkide eest.
2018 Emmy auhindade võitjad põhikategooriates:
Parim draamasari «Game of Thrones»
Parim komöödiasari «The Marvelous Mrs Maisel»
Parim minisari «The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story»
Parim jutusaade «Last Week Tonight with John Oliver»
Parim sektšisaade «Saturday Night Live»
Parima meesosatäitja auhinna draamasarjas sai Matthew Rhys osatäitmisega sarjas «The Americans». Ta kehastab KGB agenti, kes elab USAs Virginias koos perega tavalise ameeriklase elu.
Parima naispeaosatäitja draamasarja Emmy võttis vastu Claire Foy, kes mängib kuninganna Elizabeth II draamasarjas «The Crown.
Parimaks meeskõrvalosatäitjaks kuulutati Peter Dinklage, kes mängib sarjas «Troonide mäng» Tyrion Lannisteri.
Parima naiskõrvalosatäitja Emmy sai Thandie Newton prostituute pakkuva madame’i Maeve Millay rolli eest sarjas «Westworld».
Parimaks meespeaosatäitjaks komöödiasarjas on Bill Hader sarjast «Barry», naispeaosatäitja komöödiasarja auhind läks Rachel Brosnahanile rolli eest sarjas «The Marveolus Mrs Maisel».
Komöödiasarja meeskõrvalosatäitja Emmy anti Henry Winklerile sarjast «Barry» ning naiskõrvalosatäitja Emmy sai Alex Borstein rolliga sarjas «The Marvelous Mrs Maisel».
Meespeaosa minisarjas või telefilmis auhind anti Darren Crissile, kes kehastas sarjas « The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story» mõrvar Andrew Cunanani, kes tappis moelooja Gianni Versace.
Naispeaosa minisarjas või telefilmis läks Regina Kingile rolli eest USA politsei ja tumedanahaliste ameeriklaste vastuolusid käsitlevas sarjas «Seven Seconds».
Meeskõrvalosatäitja Emmy minisarjas või telefilmis sai Jeff Daniels rolli eest televesternis «Goodless», kus ta kehastab lindpriid Frank Griffinit.
Naiskõrvalosatäitja minisarjas või telefilmis läks Merritt Weverile, kes kehastab vesternisarjas «Goodless» La Belle’i tapetud linnapea leske Mary Agnes McNued.
Parimaks režissööriks draamasarja kategoorias sai Stephen Daldry sarjaga «The Crown».
Parima režissööri Emmy sai komöödiasarjakategoorias Amy Sherman-Palladino sarjaga «The Marvelous Mrs Maisel».
Parimaks draamasarja stsenaristiks kuulutati Joe Fields ja Joe Weisberg sarjast «Americans».
Komöödisarja stsenaristi Emmy läks sarja «The Marvelous Mrs Maisel» stsenaristile Amy Sherman-Palladinole.
Parim tõsielusarja põhine võistlussari on «RuPaul’s Drag Race».
Emmy (inglise keeles The Emmy Award) on USA teleauhind, mida televisioonis peetakse filmiauhinna Oscariga võrdseks.
Emmy auhindu jagatakse kolmes eri kategoorias: primetime Emmy ehk õhtuprogrammi saadetele, daytime Emmy ehk päevaprogrammi-, spordi, uudiste või dokumentaalprogrammile ning väljaspool USAd näidatud televisiooniprogrammile.
Esimesed Emmy auhinnad jagati välja 25. jaanuaril 1949 Hollywoodi Athletic Club'is.
Emmy auhinna statuett kujutab tiibadega naist, kes hoiab käes aatomit. Tiivad sümboliseerivad muusat ning aatom elektronteadust. Kujukese autor on televisiooniinsener Louis McManus, kes modellinna kasutas oma abikaasat.