Eurolaulu Raadio

Austraalia naine teenib väga paljastaval moel koristamisega tohutu suure summa raha

Bare All Cleaning Service

FOTO: AFP / Scanpix

Austraalias pakutakse soovijatele koristamisteenust, kus elamispinda koristavad naised on alasti. Noor ema hakkas sellega teenima poole väiksema tööaja eest kaks korda rohkem palka.

28-aastane ärikooli lõpetanud ja ühte last kasvatav Queenslandist pärit naine teenib koristamise eest aastas 104 000 Austraalia dollarit ehk 64 000 eurot, kirjutas news.com.au. Ja kui võiks arvata, et alasti koristamine tähendab midagi muud või võib millegi muuni viia, siis nii see ei ole. 

Bare All Cleaning Service

FOTO: AFP / Scanpix

28-aastane naine, kes ei soovi meediale oma isikut paljastada, töötas enne tavalise koristajana. Tavalise ehk riietes koristajana. Kuid pärast Bare All Cleaning Service ettevõttesse tööle minekut töötab ta nädalas vaid 16 tundi ja teenib aastas 64 000 eurot.

Kuigi ettevõttel läheb hästi ja töötajad on oma rolliga rahul, siis arvab Queenslandi linnavolinik, et tegu on häbiväärse tegevusega.

28-aastane koristaja seda ei arva ja sõnas: «Mul on suurepärane keha ja miks mitte seda näidata? Mulle meeldib alasti olla ja naudin oma kehas olemist, seega mulle mu töö meeldib. Kliendid on väga aupaklikud olnud. Reeglid pannakse broneerimisel kohe paika. Enamus neist tahab vaid juttu rääkida ja vaadata.»

Bare All Cleaning Service

FOTO: AFP / Scanpix

Naine usub, et tulevikus hakatakse sellesse ettevõtmisesse paremini suhtuma, aga praegu tuleb madalat profiili hoida ja turul olevat auku ära kasutada.

Enne Bare All ettevõttesse tööle asumist teenis noor ema 52 000 dollarit aastas (32 000 eurot), kui töötas 40 tundi nädalas. Nüüd töötab ta 16 tundi nädalas ja teenib 104 000 dollarit aastas.

Bare All Cleaning Service

FOTO: AFP / Scanpix

«Enamus inimesi ei teeni tunnis mitte kunagi nii palju raha. Ainuke erinevus minu töö juures on see, et ma teen seda alasti,» sõnas koristaja.

Firma Bare All Cleaning Service asutaja Brett Jones, kes asutas firma alles maikuus ja on pärast seda õitsele puhkenud, sõnas, et klientidel on kategooriliselt keelatud koristajatele ligi ajamine.

Brett sõnas: «Konkreetselt öeldes on tegu «vaata, kuid ära puutu» reegliga. Meie koristajad ei ole seal, et teha midagi muud peale koristamise. Peale meelelahutuse ei ole seal mingit seksuaalselt komponenti. Teenuse eesmärgiks on teha igapäevane ja igav töö lõbusaks ja nauditavaks. Enamus inimesi tahab kodust ära minna, kui koristaja tuleb, aga meie püüame teha jäämise lõbusamaks.»

Brett Jones avastas turul oleva augu ja täitis selle alasti koristajatega

FOTO: AFP / Scanpix

Bretti palgal on 150 koristajat, kellest 95 on naised. Firma hinnakiri näeb ette, et pesus koristamine on 90 dollarit (55 eurot) tund, palja ülakehaga 140 dollarit (86 eurot) tund ja täiesti alasti 169 dollarit (104) tund.

Kliendid saavad koristaja palgata läbi ettevõtte portaali, kus nad peavad end kõigepealt identifitseerima, ning koristajad annavad oma saabumisest ja lahkumisest ülemusele teada. Kui töö käigus peaks midagi valesti minema, siis on neil olemas kiireks lahkumiseks mõeldud evakuatsiooniplaan. 

Bare All Cleaning Service

FOTO: AFP / Scanpix

Kuid Queenslandi linnavolinikku Dawn Crichlowi need meetmed ei huvita ja leiab, et kogu firma tegevus rikub linna reputatsiooni.

Dawn Crichlow sõnas: «Ainuke asi, mis mul selle kohta öelda on, on see, et tegu on häbiväärse tegevusega ja annab meile halva reputatsiooni.»

Kuid Brett vastas volinikule ja ütles, et firma tegevus on täiesti seaduslik.

«Tal pole õrna aimugi, millega meie firma tegeleb. Me pakume puhastusteenust, kus inimesed saavad palju rohkem palka palju vähema kandmise eest. Me ei riku ühtegi seadust ega tee kellelegi halba. See ei ole kõigile, aga kõigile ei saa ka korraga meele järgi olla,» selgitas Brett Jones.

Bare All Cleaning Service

FOTO: AFP / Scanpix