Nyamulagira vulkaan meelitab kohale sadu turiste

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nyamulagira vulkaan
Nyamulagira vulkaan Foto: SCANPIX

Kongo Demokraatlikus Vabariigis Virunga rahvuspargis purskama hakanud Nyamulagira vulkaan on kohale meelitanud sadu turiste.

Nyamulagira hakkas purskama 6. novembril ning asjatundjate arvates võivad pursked jätkuda kuid, edastab The Telegraph.

Vulkanoloog Dario Tedesco arvates võib Nyamulagira vulkaanist purskav laava paiskuda kuni 250 meetri kõrgusele.

Virunga rahvuspargi töötajad andsid nüüdsele purskele vulkaani ümbritseva piirkonna järgi nimeks Kimanura.

Sellest vulkaanist pärit laavajõed liiguvad aeglaselt põhja suunas, kus on pargi asustamata ala.

Pargi juhtide teatel ei ohusta laavavool seal elavaid ohustatud mägigorillasid.

Virungas elab maailmas teadaolevast 790 mägigorillast 200. Kuid seal leidub ka gorillasid, šimpanse, okaapisid, elevante ja pühvleid.

Rahvuspark pani pursketsoonist 1,6 kilomeetri kaugusel lõunas püsti telklaagri, milles turistid saavad ööbida. 300 dollari eest saab Gomast neljatunnise autosõidu rahvusparki ning turvamehed, kes valvavad turiste matkal telklaagrisse ning kohapeal.

Virunga rahvuspark asub Kongo Demokraatliku Vabariigi idaosas, kus hoolimata kodusõja lõppemisest tegutsevad  siiani relvastatud grupeeringud, kes kohalikke terroriseerivad.

Rahvusparki kaitseb 360 pargivalvurit salaküttide, mässajate, illegaalsete kaevandajate ja maa anastajate eest.

7800 ruutkilomeetril asuv Virunga rahvuspark kuulub maailma pärandi hulka. Selles pargis on Virunga mäestikuala kaheksast vulkaanist seitse. Neist kaks on aktiivsed – Nyamulagira ja Nyiragongo. See vulkaan purskas viimati 2002. aastal, hävitades enamiku seal lähedal asuvast Gomast ning sundides 350 000 elanikku põgenema.

Tagasi üles