Eesti Muusikaauhinnad 2020

Head aega suvi, tere sügis: kas neil piltidel on seitse erinevust?

Esimene piltmõistatus

FOTO: facebook.com

Ungari kunstnik Gergely Dudas, keda tuntakse ka kui Dudolf, postitas Facebooki uue piltmõistatuse, mis koosneb kahest pildist, millel tuleb leida seitse erinevust.

Piltidel on näha loomi suvetegevusi tegemas, kuid ühel pildil on on nüansse, mida teisel pildil ei ole.

«Suvi on peaaegu  läbi. Võtaks veel ühe jäätise, mil õues on veel soe. Kas leiad piltidelt seitse erinevust?» kirjutas Dudolf.

Loomadega pildid, millel tuleb leida seitse erinevust

FOTO: facebook.com

Kuna kunstnik on loomad üsna üksteise lähedale paigutanud, siis peab olema erinevuste märkamiseks väga tähelepanelik.  Lisaks on pildil palju väikeseid objekte.

Kunstnik andis vihjeks, et erinevusi võib olla seitse, kuid ei pea.

Esimene piltmõistatus

FOTO: facebook.com

Õigeks vastuseks on: pildi üleval keskel on jänes alguses paremas suunas ja siis vasakus suunas, jäätisemüügi putka sildil puudub sidekriips, all vasakus nurgas oleval jänesel on rohkem jäätisepalle, istuvate pingviinide juures oleval jänesel ei ole jäätist, kuid siis on jäätis ning piltide juures olev tekst on erinevalt kirjutatud. Esimesel pildil on sõna «7 differences» ja teisel on «7 diferences». Lisaks on teisel kirjutisel 7 ja sõna vahe suurem.

Teine piltmõistatus

FOTO: facebook.com

Need kokku on seitse erinevust, kuid kui jätta 7 ja sõna vaheline väike vahemuutus arvestamata, siis on kuus erinevust.

Loomadega piltmõistatuse vastus

FOTO: facebook.com

Gergely Dudasest sai internetisensatsioon 2015, kui ta hakkas sotsiaalmeediasse postitama mõistatuspilte, kus ühesuguste tegelaste seast tuli leida erinev tegelane. Esimesel piltmõistatusel olid lumememmed, kelle vahelt tuli leida bambuskaru.

Piltmõistatus, milles lumememmede seast tuleb leida bambuskaru

FOTO: facebook.com