Suri legendaarne kassnaine Eartha Kitt

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Eartha Kitt poseerimas 60. aastatel Kassnaisena.

FOTO: AP / Scanpix

USA publikut aastakümneid oma sensuaalsuse ja kirgliku häälega võlunud mitmekülgne mustanahaline lauljanna, tantsijanna ja näitlejanna Eartha Kitt on surnud.

Eartha Kitt kolme aastakümne eest.

FOTO: AP / Scanpix

Eartha Kitt kahe aasta eest Washingtonis jõuluvanale esinemas.

FOTO: AP / Scanpix

Eartha Kitt kallistamas klaveri taga istuvat Nat King Cole'i filmis «St. Louis Blues».

FOTO: AP / Scanpix

Eartha Kitt tantsimas teleetenduses «Salome».

FOTO: AP / Scanpix

Eartha Kitt rumbaansambliga 50. aastatel Pariisis.

FOTO: AP / Scanpix

Connecticutis elanud naine kannatas soolevähi käes ning teda raviti ühes New Yorgi haiglas, vahendas AFP. Ta oli 81-aastane. Minevikus on ta pikalt elanud pagulasena mujal maailmas, sest kritiseeris presidendi vastuvõtul avalikult Vietnami sõda ning sattus sellega eriteenistuste huviorbiiti.

Eartha Kitt on üks väheseid meelelahutustegelasi, kes kandideeris kahel korral nii Tony, Grammy kui ka Emmy auhinnale, viimase ta kahel korral ka võitis. Tema lavastiil oli oma aja kohta äärmiselt agressiivselt seksikas.
Kitti tuntumad laulud on endiselt jõulude ajal populaarne «Santa Baby» ning «C'est Si Bon» «Let's Do It» ja «Just an Old Fashioned Girl», aga ka vanemas eas avaldatud 1984. aasta diskohitt «Where is My Man».

Kitti kuulsaimaks telerolliks on aga Kassnaise kehastamine kultuslikus 60. aastate Batmani-sarjas. End «sekskiisuks» ristinud naine võlus oma kummastava persooniga miljoneid fänne, kelle seas oli ka legendaarne režissöör Orson Welles.

2006. aasta detsembris naasis ta Valgesse Majja rahvusliku jõulukuuse pidulikule läitmistseremooniale president George W. Bushi ja esimese leedi Laura Bushi kõrval. Oma elu jooksul laulis legendaarne naine kümnes eri keeles ja tallas rohkem kui saja riigi lavalaudasid.

Tagasi üles