Rikkad ei saa aina rikkamaks: edetabel kõige enam raha kaotanud miljardäridest

Jeff Bezos on rikas ja saab veel rikkamaks.

FOTO: Dennis Van Tine / Starmax/PA Images

Selle aasta esimese kaheksa kuuga on Amazoni asutaja ja juht Jeff Bezos tõusnud suveräänselt rikkaimaks inimeseks maailmas kasvatades edu Microsofti asutaja Bill Gatesi ees 68 miljardi dollari võrra.

Bloombergi miljardäride edetabeli eesotsas on Bezos 166 miljardi dollariga ning Gates on 98,1 miljardi dollariga teisel kohal, vahendas Postimees.

Kolmandal kohal on legendaarne investor Warren Buffett, kelle vara väärtus on 86,6 miljardit dollarit, neljandal kohal luksuskaupade tootja LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton suuromanik ja nõukogu esimees Bernard Arnault (76,8 miljardit dollarit) ja viiendal kohal vaatamata Facebooki aktsia vabalangusele veidi üle kuu aja tagasi selle asutaja ja juht Mark Zuckerberg (69,5 miljardit eurot).

Jeff Bezos on ka inimene, kelle vara väärtus on sel aastal kõige rohkem kasvanud – 66,5 miljardi dollari võrra, mis on pea sama palju kui on moerõivaste keti Zara asutaja ja suuromanik Amancio Ortega vara väärtus. Ortega on miljardäride edetabelis kuuendal kohal.

1. Jeff Bezos 166 miljardit 

2. Bill Gates  98,1 

3. Warren Buffett 86,6

4. Bernard Arnault 76,8

5. Mark Zuckerberg 69,5

6. Amancio Ortega

Ortega on ka oma vara kaotajate edetabelis kõrgel kohal – nimelt neljandal. Võrreldes aasta algusega on tema vara väärtus kahanenud 7,76 miljardi dollari võrra. Väga palju on oma vara kaotanud Zara konkurendi, Rootsi moerõivaste tootja H&M suuromanik ja juht Stefan Persson. Persson on aasta algusega võrreldes 5,5 miljardi dollari võrra vaesem olles sellega «kaotajate edetabelis» seitsmendal kohal. Siiski on tal vara alles 13,9 miljardi väärtuses, millega on miljardäride edetabelis 92. kohal.

Jaekaubandusfirma Hennes & Mauritz tegevjuht ja omanik Stefan Persson Stockholmis

FOTO: SCANPIX

Kõige enam on vara kukkunud Hiina kinnisvaraärimehe Wang Jianlinil – 8,86 miljardi dollari võrra 19,7 miljardi dollarini: Suuruselt teine kaotaja on Hiina tehnoloogiaärimees William Ding, kelle vara väärtus on sel aastal kahanenud 8,58 miljardi dollari võrra 11,7 miljardi dollarini (asub edetabelis 115. kohal) ning Saksamaa tööstur Georg Schaeffler, kelle vara väärtus on kaheksa kuuga kahanenud 8,3 miljardi dollari võrra 15,8 miljardi dollarini (asub edetabelis 72. kohal).

Georg Schaeffler on Saksamaa kuullaagrite tootja Herzogenaurach suuromanik ning omab 37-protsendilist osalust ka autoosade tootjas Continental. 

1. Wang Jianlin - kaotus 8,86 miljardit

2. William Ding 8,58

3. Georg Schaeffler 8,3 

4. Amancio Ortega 7,76