Uudistesait Ynet kirjutas, et osapooled on omavahel jõudnud kokkuleppele, mille alusel laulukirjutajad Medalie ja Beger annavad Universalile mõnes riigis laulu levitamise õigused, ja vastutasuks lahendab Universal autoriõiguste rikkumise probleemi.
Mõlemad osapooled saavad sellest tehingust kasu, kuna Universali toetusel jõuab laul palju suurema publikuni, ning Iisrael ei kaota Eurovisiooni korraldamise õigust. Kui aga lahenduseni poleks jõutud, oleks laul «Toy» rikkunud Eurovisioonil osalemise reegleid, laul oleks diskvalifitseeritud ning Iisrael oleks 2019. aasta Eurovisiooni korraldamise õigusest ilma jäänud.
Ning see oleks kurvastanud miljoneid ja miljoneid inimesi, kes Iisraelile oma hääle andsid.
Eurovisiooni reeglid näevad ette, et võistlusel tohivad osa võtta vaid originaalsed laulud. Kuid väga paljud, kaasaarvatud Universal, kuulis, et laulul «Toy» on väga sarnane bassijoon produktsioonifirmale kuuluva laulule, The White Stripes «Seven Nation Army». Kuigi vaieldi, et paljudel lauludel on bassijoon sarnane, siis Universali juristid sõnasid, et see on antud juhul piisav, et nende autoriõigusi oleks rikutud.
Uudised laululoojate ja Universali vahelisest kokkuleppest avaldati vaid päev pärast seda, mil Iisraeli rahvusringhääling ning valitsus lahendasid omavahelised rahatülid. Kui Iisraeli rahuvusringhääling poleks suutnud tasuda Euroopa rahvvusringhäälingu nõutud tagatisraha, siis oleks Iisraeli samuti korraldusõigusest loobuma pidanud. Nüüd on aga kõik korras.
Eurovisiooni korraldaja linn valitakse kolme võimaliku kandidaadi hulgast
Euroopa ringhäälingu kõrged juhid on viimastel päevadel mööda Iisraeli ringi reisinud, et valida välja linn, kus toimub järgmise aasta Eurovisioon. Eurovisiooni esindajate tehtud avalduses oli kirjas, et korraldaja linn valitakse Jeruusalemma, Tel Avivi ja Eilati vahel.