Eesti Muusikaauhinnad 2020

25. Bondi filmi tegijad otsivad Soomest näitlejaid

Daniel Craig Bondi filmi «Spectre» reklaamsündmusel 2015

FOTO: BENOIT TESSIER / REUTERS

Väljaande Ilta-Sanomat teatel otsivad 25. Bondi filmi tegijad näitlejaid mitmest riigist, kaasa arvatud Soomest, kus proovivõtted on tehtud ligi 20 näitlejaga.

Bondi filmidesse osatäitjaid valiv Debbie McWilliams kohtus sel nädalal 18 soomlasest näitlejaga, kelle seas oli nii mehi kui naisi.

Debbie McWilliams

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Ei ole teada, millistesse uue Bondi filmi rollidesse Soomest näitlejaid otsitakse.

«Debbie McWilliamsi talendiotsing on alati ulatuslik. Kui uude 007 filmi valitakse kasvõi üks soome näitleja, on meil põhjust šampanja avada. Tõenäosus, et meilt pääseb sinna mõni näitleja, on ikkagi üsna väike,» arvas kohalik osatäitjate valija Tusse Lande.

Soome meedia teatel vaatas McWilliams näitlejaid, kelle ta valis välja Actors in Scandinavia agentuuri kaudu. Selle agentuuri esindaja Laura Munsterhjelm ei soovinud soomlastest näitlejate proovivõtteid kommenteerida.

Actors in Scandinavia nimekirjas on soomlastest meesnäitlejad Eero Milonoff, Antti Reini, Hannu-Pekka Björkman, Lauri Tilkanen, Lauri Tanskanen, Johannes Holopainen, Peter Franzen, Samuli Edelmann ja Pekka Strang.

Peter Franzen

FOTO: PEETER LANGOVITS / PM/SCANPIX/Scanpix

Antti Reini

FOTO: Wikipedia.org

Samuli Edelmann

FOTO: Wikipedia.org

Soome naisnäitlejatest on selles agentuuris Anna-Maija Tuokko, Elina Knihtilä, Elena Leeve, Iina Kuustonen, Irina Björklund, Jessica Grabowsky, Laura Birn, Krista Kosonen, Linnea Skog ja Maria Ylipää.

Elinä Knihtilä

FOTO: Wikipedia.org

Laura Birn

FOTO: JOHN MACDOUGALL / AFP/Scanpix

Krista Kosonen

FOTO: Wikipedia.org

Varem on soome näitleja ühel korral pääsenud Bondi filmi. 1997. aasta linateoses «Tomorrow Never Dies» (007 ja igavene homne) kehastas uudisteankrut Minna Aaltonen. Tegemist oli Bondi filmiga, mille peaosas oli Pierce Brosnan.

Pierce Brosnan ja Michelle Yeoh filmis «007 ja igavene homne»

FOTO: Reuters/AFP/AP/ScanPix

Uus Bondi film, milles superagenti James Bondi kehastab Daniel Craig, peaks jõudma vaatajateni 2019. aastal, kuid kuna režissöör Danny Boyle loobus sellest tööst, siis võib filmi tegemine ja ekraanile jõudmine edasi lükkuda.

Daniel Craig

FOTO: Leon Neal / AFP/Scanpix