Pildid ja video: kümned tuhanded inimesed jätavad hüvasti soulikuninganna Aretha Frankliniga

Kümned tuhanded inimesed jätavad hüvasti legendaarse soulilaulja Aretha Franklininga, kelle avatud kirst on välja pandud ta kodulinna Detroidi Charles H Wrighti afroameerika muuseumis.

16. augustil pärast rasket vähihaigust surnud Franklin matus toimub 31. augustil ning tegemist on perekeskse sündmusega, teatab The Telegraph.

Ta matusetseremoonia toimub Detroidi Greater Grace Temple kirikus ja ta maetakse Woodlawni surnuaiale perekonna matmispaika.

Kümned tuhanded inimesed jätavad hüvasti soulikuninganna Aretha Frankliniga

FOTO: PAUL SANCYA / AFP/Scanpix

Franklini lauljatee sai alguse Detroidis, kus ta teismelisena laulis New Betheli baptistikiriku kooris.

Lauljanna surnukeha on paigutatud kuldset värvi kirstu valgele madratsile, et ta oleks kõrgemal ja temaga hüvasti jätma tulnutele näha. Franklin saadetakse viimasele teekonnale erkpunases kleidis ja sama tooni kõrgekontsalistes kingades.

Staari kirstu ümbritsevad lavendlivärvi ja beebiroosad roosikimbud.

Kümned tuhanded inimesed jätavad hüvasti soulikuninganna Aretha Frankliniga

FOTO: PAUL SANCYA / AFP/Scanpix

Muuseumi esindajate teatel peavad Frankliniga hüvasti jätjad lülitama mobiiltelefonid enne kirstu juurde minemist hääletule režiimile ning panema need kas taskusse või kotti. 

«Tegemist on muusikastaari, kuid ka afroameeriklaste suure eeskujuga. Teda armastati, kuna ta armastas inimesi ja oli alati kahe jalaga maa peal, mitte ei staaritsenud,» sõnas teda ära saatma tulnud Mary Jones, kes sõitis neli tundi Ohiost Michigani Detroiti.

Kümned tuhanded inimesed jätavad hüvasti soulikuninganna Aretha Frankliniga

FOTO: PAUL SANCYA / AFP/Scanpix

Aretha Franklini ärasaatmistseremoonial esinevad Stevie Wonder, Jennifer Holliday, Jennifer Hudson ja Yolanda Adam. Veel teevad oma etteaste Aretha Franklini poeg Edward Franklin, Aretha Franklini orkester ja Aretha Franklini koor.

Aretha Franklin sündis 25. märtsil 1942 Tennessees Memphises, kuid kolis koos perega Michigani Detroiti, kui oli viieaastane. Lauljanna pidas Detroiti oma kodulinnaks, sest seal kasvas ta üles.

Nelja poja emal Franklinil oli särav ja edukas lauljakarjäär, ta muusikal on seni palju austajaid. Ta kaks pala «A Natural Woman» ja «Respect» on souliklassika.

Aretha Franklini mälestamine

FOTO: MARK RALSTON / AFP/Scanpix