Weekend Festivali ajal viidi politseijaoskonda 140 alkoholi- ja narkojoobes alaealist (4)

Britten Torstenberg
, Reporter-toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Piinlikud hetked Weekendilt.
Piinlikud hetked Weekendilt. Foto: Elu24

Nädalavahetusel toimus Pärnu rannas Weekend Festival Baltic, mis lõppes paljudel pidulistel sinimundrite seltskonnas. «Kümneid tuhandeid inimesi Pärnusse toonud muusikafestival möödus politsei jaoks töiselt, kuid suuremate vahejuhtumiteta,» sõnas politsei pressiesindaja.

Kümneid tuhandeid inimesi Pärnusse toonud muusikafestival möödus politsei jaoks töiselt, kuid suuremate vahejuhtumiteta.

Kolme ööpäeva jooksul tegeles politsei Pärnus ligi 400 juhtumiga. Politsei alustas 23 kriminaalmenetlust, millest valdav osa pandi toime festivalialalt väljas. «Me räägime seitsmest narkokuriteost, kuuest vägivallakuriteost, ühest joobes autojuhtimisest ning ühest dokumendi võltsimisest. Sel aastal andsid kuritegude osas tooni vargused eluruumidest ja sõidukitest, mida oli kokku kaheksa. Seejuures enamikul juhtudes sisenesid vargad lukustamata jäetud korterisse või majja,» rääkis Pärnu politseijaoskonna juht Andres Sinimeri.

Politseijaoskonda toodi kolme päeva jooksul 255 inimest, neist 140 olid alaealised, kelle puhul oli põhjuseks ebakaine olek. Väärteomenetlus alustati neist 35 suhtes, ülejäänud kordadel peeti lastega maha tõsine vestlus ja anti nad hiljem üle täiskasvanud lähedastele.

122 inimest pidas politsei kinni narkojoobe kahtlusega või leides neilt väikeses koguses narkootikume. Kainestusmajja toodi kolme ööpäeva jooksul 65 inimest.

Liikluspolitseinikud tabasid kolme päeva jooksul rohkem kui 100 kiirusületajat, seitse juhtimisõiguseta inimest ning neli alkoholi tarvitanud roolikeerajat.

Festivali vältel toodi politseitelki üle 200 kadunud asja, valdavalt mobiiltelefoni, rahakotte ja dokumente. Enam kui pooled leitud asjad õnnestus politseil rõõmsatele omanikele tagastada juba festivali ajal, ülejäänud asjad ootavad omanikke nüüdseks jaoskonnas.

«Politsei jäi selle aasta festivaliga väga rahule. Jah, rikkumiste numbrid võivad ju esialgu tunduda suured, aga tuleb arvestada, et linnas pidutses kolme päeva vältel kümneid tuhandeid külalisi,» rääkis politseijaoskonna juht Sinimeri.

«Festival oli politsei jaoks rahulikum kui eelmistel aastatel. Rõõmu tegi ka see, kui palju saime näha ja aidata toredaid ja rõõmsaid inimesi. Selle kõrval kahvatub igasugune süütegude statistika ja need hetked annavadki jaksu politseitööd teha.»

Politseile tegi rõõmu see, kui palju said nad näha ja aidata toredaid ja rõõmsaid inimesi. Selle kõrval kahvatub igasugune süütegude statistika ja need hetked annavadki jaksu politseitööd teha.
Politseile tegi rõõmu see, kui palju said nad näha ja aidata toredaid ja rõõmsaid inimesi. Selle kõrval kahvatub igasugune süütegude statistika ja need hetked annavadki jaksu politseitööd teha. Foto: Politsei- ja piirivalveamet

Politsei tänab häid koostööpartnereid, kellega õlg õla kõrval kolm päeva tööd tehti: turvafirmat, Pärnu linna, päästjaid, prokuratuuri, meedikuid ja loomulikult festivali korraldajaid. «Olime ühe asja eest väljas ja koostöö on iga aastaga läinud aina paremaks,» ütles Sinimeri.

Kolme ööpäeva jooksul tegi Pärnus tööd mitusada politseiniku, kadetti ja abipolitseiniku üle Eesti.

Tagasi üles