Video: kas Kamtšatka rannalt leiti mammut?

Venemaa Kamtšatka rannalt leitud olend

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Venemaa Kaug-Idas Vaikse ookeani äärse Kamtšatka rannalt leiti karvane «koletis», kes kohalike arvates võib olla väga sooja suve tõttu igikeltsast välja sulanud iidne mammut, kelle karv on värvi muutnud. 

Teadlased seda arvamust ei jaga ja arvavad, et pigem mõni hukkunud suur veeloom, kes on väga lagunenud, teatab siberiantimes.com.

Venemaa Kamtšatka rannalt leitud olend

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Hallikasvalget värvi karvane olend, kelle pikkus võib olla üle kolme meetri, leiti Pakatši küla lähedalt.

«Ta näeb välja, nagu oleks keegi karvase naha maha laotanud. Peaosa ei ole eristatav. Lisaks on ta väga lagunenud ja haiseb,» teatasid kohalikud.

Venemaa sotsiaalmeedias pakutakse, et tegemist võib olla mõne suure tundmatu mereloomaga, keda peetakse väljasurnuks või siis igijääst välja sulanud mammutiga.

Pakatši küla esindajad teatasid leiust administratiivkeskuse Petropavlovsk-Kamtšatski teadlastele, üritades samas olendit ise uurida.

Venemaa Kamtšatka rannalt leitud olend

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

«Kõige üllatavam on selle kummaline karv. Loodame, et teadlastele pakub leid huvi ja nad teevad kindlaks, kellega tegemist on,» teatas Svetlana Dõadenko.

Olendist fotosid näinutest osa arvab, et tegemist on karvase kaheksajalaga, kes mingil põhjusel rannale sattus ja hukkus.

«Kui vaadata teda lähemalt, siis on näha, et need ei ole karvad, vaid midagi torkujulist ja siidjat. Igatahes on ta väga kummaline. Kas selline tõesti on pärit meie planeedilt?» arutasid kommenteerijad.

Üks lisas, et see võib olla kuskil laboratooriumis geneetiliste katsete teel saadud olend, kes sealt põgenes, kuid hukkus.

Veel ühe teooria kohaselt võib Kamtšatka rannale jõudnu olla niinimetatud globster. Selline termin võeti kasutusele 1962. aastal, kui Austraalia Tasmaania rannikult leiti müstiline suur surnud loom.

Venemaa merebioloog Sergei Kornev sõnas, et Kamtšatka koletis on üsna lagunenud vaal ja selle tõttu kummalise kuju saanud.

«Mereloomad, alates kõige väiksemast kuni kõige suuremani, kuid eelkõige vaalad, võivad mitmete mõjutuste tõttu kõige eriskummalisemaid kujusid võtta,» teatas bioloog.

Ta on veendunud, et rannal ei ole kogu vaal, vaid ainult osa temast.

Venemaa Kamtšatka rannalt leitud olend

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Viimastel aastatel on maailma erinevatest paikadest tulnud teateid rannale jõudnud «koletistest», enim on neid leitud Lõuna-Ameerikas, Aasias ja Kaug-Idas. 

Tagasi üles