Äikesetormis juhtunud sillavaringus on praeguseks elu kaotanud 38 inimest

Genoa silla varingus on surnud 35 inimest

FOTO: AFP / Scanpix

Kolmeliikmeline pere, kuhu kuulus ka seitsmeaastane poiss, on osa 38 inimesest, kes hukkusid eile Itaalia linnas Genovas, pärast seda, kui sild kokku kutsus. Päästjad on sõnanud, et nad ei kavatse enne peatuda, kui iga viimne kui ohver on leitud.

Roberto Robbiano, tema naine Ersilia Piccinino ja nende poeg Samuel surid, kui Morandi sild eile kokku varises. Päästjad otsivad koos maavärina üksusega võimalikke ellujääjaid. Silla varisemine tuli kõikidele ootamatult, sest kuni õnnetuseni polnud märkigi sellest, et niivõrd suur tragöödia võiks aset leida, vahendas The Sun.

Päästeoperatsioon kestis kogu öö ning praeguseks on kindlaks tehtud, et hukkus 38 inimest ja vähemalt kolm on veel kadunud. Päästjad otsisid surnukehasid või veel ellujäänuid rohke prahi ja terasest talade alt. Umbes tosin inimest on tõsiste vigastuste tõttu haiglas.

Genova silla varingus on surnud 38 inimest

FOTO: AFP / Scanpix

Päästjad teatasid, et pärast öö läbi kestnud päästetöid ei leitud rohkem ellujäänuid, kuid avastati kolm surnukeha. Päästetöödes osalevad ka koerad, kuid praegu ei ole rohkem elumärke avastatud ja olukord silla juures on ikka veel ohtlik.

Genova politsei pressiesindaja Alessandra Bucci ütles: «Me jätkame päästetöödega, kuna me arvame, et rusude all on veel inimesi elus. Me loodame leida veel ellujäänuid.»

Marcello de Angelis, kes juhib sealses piirkonnas asuvat Punase Risti organisatsiooni, avaldas, et päästetöötajad suhtuvad intsidenti nagu maavärinasse. Ta ütles BBC-le: «On võimalik, et sild on kokku kukkudes tekitanud teatud orvad, mille all inimesed on kaitset leidnud. Üksused, kelle oleme siia saatnud, on samad, kes tegelevad maavärinaga. Seega on tegu sarnase olukorraga ja tõenäosus, et juhtub lisaõnnetusi, on samuti olemas.»

Genova silla varingus on surnud 38 inimest

FOTO: AFP / Scanpix

Ligi 300 tuletõrjujat ja päästetöötajat osalesid teisipäeval alanud päästetöödes. Arvatakse, et ligi 12 inimest on veel kadunud.

Esmareageerimisüksuse juht Emanuele Giffi sõnas: «Me ei jäta lootust. Me oleme praeguseks päästnud tosinkond inimest. Me töötame päev läbi, et iga viimne kui ohver saaks leitud.»

Itaalia transpordiminister Danilo Toninelli kutsus kolmapäeval üles sillal tegutseva ettevõtte juhte tagasi astuma. Valitsus loodab võtta ka Atlantia grupi allüksuselt Autostrade per l'Italia ära õiguse töötada kiirteel, mille üks osa on ka Morandi sild. Lisaks sellele tahetakse neile määrata ka suured rahatrahvid, sest silla kasutuskõlblikkuse eest vastutavad just nemad.

Genova silla varingus on surnud 38 inimest

FOTO: AFP / Scanpix

Praegu uuritakse, mis põhjustas 200 meetri pikkuse ning 45 meetri kõrgusel olnud maanteejupi kokkuvarisemise. Kuid eri raportite kohaselt on teada, et 1967. aastal ehitatud silda sooviti uuendada.

Hukkunute hulgas on ka Roberto Robbiano koos perega. Roberto on arvutitehnik, kes abiellus Ersiliaga 2014. aastal. 

Mis on siiamaani teada:

  • umbes 38 inimest on surnud
  • paljud on saanud vigastada
  • neli inimest on elusalt päästetud
  • õnnetuses oli 35 autot ja kolm raskeveokit
  • 200 meetri pikkune teeosa varises kokku
  • Itaalia peaminister Giuseppe Conte läks Genovasse

Genova silla varingus on surnud 38 inimest

FOTO: AFP / Scanpix

A10 maanteel asuv Ponte Morandi teejupp varises kokku eile 11.30 pärast metsikut äikesetormi ning kukkus peale ka majadele ning bürooruumidele selle all.

Tagasi üles