GALERII Kuressaare Merepäevade esimene päev pani rahva särama

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Kuressaare Merepäevad kannavad sel aastal nime «Tuule puudutus» ja selle avapäev oli täis palju põnevat.

22. Kuressaare Merepäevad toimuvad 9.-11. augustil 2018.

Neljapäev, 9. august

12.00 Miinijahtija EML Ugandi pidulik vastuvõtt, osaleb Kuressaare Linnaorkester ja tervitab Saaremaa valla volikogu esinaine Tiiu Aro Roomassaare Sadamas

15.00 Pressikonverents Saaremaa Kaubamajas

21.15 Saaremaa Merispordiseltsi eskaadrisõit  

22.00 AVATSEREMOONIA 

Merepäevad juhatab sisse vallavanem Madis Kallas ja  Kuressaare vapilaeva Admiral Cowan komandör kaptenmajor Ardo Riiboni , antakse üle «Noore meremehe» preemia, heisatakse merepäevade lipp. Rannarahva igatsust ja tormituuli täis elu toob lavale tantsutrupp LiPsMerelava

22.30 Sofia Rubina, Uku Suviste ja Siim Aimla band      Merelaval

00.01 ÖSEL ehk Öised Saare Erksad Lühikad kinobuss esitleb tutt-uut Eesti nukufilmi «Kapten Morten lollide laevas». Lisaks nukufilmi särtsakamaid uusi animatsioone ning Kunstiakadeemia animatudengite lühikesi löövaid multikaid. Rannalaval

Peale avakontserti on kontserdikülastajad oodatud food-truckide alale, kus kõhtu aitavad täita Muhuriito, Mukkel, Kohvivader ja SaareMaakera.  Loomulikult on kohal ka toiduautod  Riiman nr 1 ja Food-attack!

Reede, 10. August

12.00 Merepäevade toidu ja food truck`ide alad, laat, lastealatöötubade ja atraktsioonidega, paadid ja laevad, tänavamuusikud, kontserdid, mõttekoda, folgiplats ja meluala.

10.00 Eesti Meretööstuse Liidu 10. visiooniseminar «Tösised jutud messis»       GOSPA Gotlandi Saalis      Loe täpsemalt SIIT

12.00 Euroopa Komisjoni Esindus Eestis arutelu teemal «Kuidas mõjutab uus EL 2021- 2027 rahastamisperiood Saaremaad?»       Mõttekojas

12.00 SPARK makerlab töötuba «Sillainseneerija»       Lasteala

12.00 ÖSEL ehk Öised Saare Erksad Lühikad kutsub Animatsioonitöötuppa       Messialal

12.30 Tervishoiumuuseumi õpituba       Lasteala

13.00 SÜG neiduderühm, juhendaja K. Truverk      Folgiplatsil

13.15 Infotund „Euroopa kultuuripealinn Kuressaare 2024”      Mõttekojas

14.00 Etendus «Meri põlvini»       Lastealal     Loe rohkem SIIT

14.00 Kalanduse Teabekeskuse töötuba lastele       Messialal

14.00 Valjala naisrühm MariAnnid, juhendaja M. Tõhk ja kandleansambel Kannelnäpud, juhendaja Õ. Pärtel       Folgiplats

14.30 SPARK makerlab töötuba «Veepudeliraketid»        Lastealal

14.30 Jüri Kamenik «Tuul – tuntud ja tundmatu»      Mõttekojas

14.30 Tänavakunstnikud Dan Le Man ja Anita Bertolami       Rannalaval

15.00 Spordikomitee – teatevõistlus auhindadega       Lastealal

15.45 Mihkel Koppel «Tuulikute taastamine»       Mõttekojas

16.00 Valjala naisrühm MariAnnid, juhendaja M. Tõhk ja kandleansambel Kannelnäpud, juhendaja Õ. Pärtel       Folgiplats

16.00 Ansambel Heldene Aeg        Rannalaval

16.00 Kalanduse Teabekeskuse töötuba lastele        Messialal

16.45 Arengukoostöö ümarlaud «10 üllatust mere kohta» (jääd ja müüte murdev mäng) www.terveilm.ee       Mõttekojas

17.00 EMTA suvekooli ukulele orkestri ja Pilvi Karu laululaste kontsert       Rannalaval

17.00 Ajaloolise pukktuuliku avamine       Linnuse bastionil

17.00 Nasva segarühm Pööris, juhendaja K. Kadarik        Folgiplatsil

18.00 Tarmo Soomere «Eesti tuulised rannad ja rahutu rannikumeri»       Mõttekojas

18.00 Tänavakunstnik Shiva Grings       Folgiplatsil

18.00 Rannajalgpalliturniir «X-Tursaturniir 2018»       Kuressaare Supelrannas       Registreerumise info SIIN

19.00 Tänavakunstnik Krista Palmi tuletendus Messialal

19.30 Marko Matvere «50 ringi» Jaan Tätte ja Liisi Koiksoniga*        Merelaval

21.30 Sadamasild*        Merelaval

23.00 Terminaator*        Merelaval

00.30 ÖSEL ehk Öised Saare Erksad Lühikad kinobuss esitleb «Ahto. Unistuste jaht»        Rannalaval

* Piletid piletilevis ja kohapeal

Laupäev, 11. august

10.00 Merepäevade toidu ja food-trucki´de alad, laat, lastealatöötubade ja atraktsioonidega, paadid ja laevad, tänavamuusikud, kontserdid, mõttekoda, folgiplats ja meluala.

10.00 Optimistide regatt       Kuressare Jahisadamas

10.30 Tänavakunstnik Anita Bertolami        Lastealal

11.00 Tänavakunstnik Dan Le Man        Folgiplatsil

11.00 Mälumäng «Meremälu» NB! kõik soovijad on oodatud osalema 4-5 liikmelise võistkonnaga. Osavõtuks vajalik 1 nutitelefon või tahvel koos mobiilse andmesidega.        Mõttekojas

12.00 MEREAJALOOKONVERENTS «100 aastat merendust Saaremaal»        Spaa Hotellis "Meri"      Loe programmist SIIT

12.00 Saare Vanade Kalade Regatile        Kuressaare Jahisadamas     Loe lähemalt registreerumisest SIIT

12.00 Tänavakunstnik Shiva Grings        Rannalaval

12.00 Etendus "Meri Põlvini"        Lastealal      Loe rohkem SIIT

12.00 Naisrühm Ritsikas, juhendaja M. Sillavee        Folgiplatsil

12.30 SPARK makerlab töötuba "Torniinseneerija"       Lastealal

12.30 Vestlusring "Peidus merepinna all – sukeldumine vrakkidele ja sukeldumine hüljestega". Vestlusringi juhib Sander Kiviselg. Osalevad Mart Jüssi, Märt Kesküla, Maili Roio.        Mõttekojas

13.00 Spordikomitee teatevõistlus auhindadega        Lastealal

13.00 Orissaare väärikate rühm Jaaniroos ja noorte segarühm NOH, juhendaja A. Keerd        Folgiplatsil

13.00 Kalanduse teabekeskuse töötuba lastele         Messialal

13.30 Tänavakunstnik Anita Bertolami        Rannalaval

14.00 SPARK makerlab töötuba "Katapuldid"      Lastealal

14.00 Kuido Kartau ja Veiko Väli "Saaremaa meretuulepargid"       Mõttekojas

14.30 Noorteka tänavakunsti töötuba        Lastealal

15.00 Tänavakunstnik Dan le Man        Rannalaval

15.00 Kalanduse Teabekeskuse töötuba lastele        Messialal

15.00 Orissaare väärikate rühm Jaaniroos ja noorte segarühm NOH, juhendaja A. Keerd        Folgiplatsil

15.30 Margus Vaher ja Krista Lensin "Puudutus"        Mõttekojas

15.30 Tänavakunstnik Dan le Man        Rannalaval

16.00 Rainer Ild        Rannalaval

16.00 Tänavakunstnik Anita Bertolami        Lastealal

17.00 Anu Saagim "Puuduta mind" salvestus        Mõttekojas

17.00 Erilised Purjetajad        Jahisadamas      Loe rohkem registreerumisest SIIT

17.00 Tänavakunstnik Shiva Grings        Folgiplatsil

18.00 Segarühm Piiprellid, Juhendaja E. Mark        Folgiplatsil

19.00 Getter Jaani*        Merelaval

20.30 Sõpruse Puiestee*        Merelaval

22.00 Lõputseremoonia*         Merelaval

22.15 Uudo Sepp*         Merelaval

23.15 Dagamba*        Merelaval

00.30 Lasershow Merelaval – "Tuule puudutus valguses ja helis"- massiivne audiovisuaalne etendus videomappingu, lasershow ja valgusefektidega. Tiit Kikas – heli ja laserid, Argo Valdmaa – videomapping ja valgus, Marek Sadam – tekst

Tagasi üles