Video: inglanna sattus klaasi veini tõttu Dubais trellide taha

Ellie ja Holman ja ta tütar Bibi

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Inglannat võib Araabia Ühendemiraatides Dubais oodata ees pikk vangistus, kuna ta jõi lennul Londonist Dubaisse ühe klaasitäie veini.

Kentis Sevenoaksis elav 44-aastane hambaarst Ellie Holman arreteeriti pärast kaheksatunnist lendu Dubai rahvusvahelises lennujaamas, teatab news.com.au.

Dubai rahvusvaheline lennujaam

FOTO: ASHRAF MOHAMMAD MOHAMMAD ALAMRA / REUTERS

Naine koos nelja-aastase tütre Bibiga viidi lennujaama kinnipidamiskeskusse, kus oli väga kuum ja haises. Inglannat ootab ees kohus ja süüdi mõistmisel võib ta saada üsna pika vangistuse.

Holmani kannatuste rada algas 13. juulil, kui Dubai lennujaama ametnik teatas talle, et ta viisa on lõppenud ja ta peab kohe Londonisse tagasi pöörduma.

Holmani sõnul ei olnud ta nõus tagasi lendama ja tekkis tal ametnikuga sõnavahetus, mille tõttu ametnik küsis, kas ta on lennukis alkoholi tarbinud.

«Ütlesin siis, et ühe klaasitäie veini. Sain selle lennufirma Emirates Airlines stjuardessidelt tasuta,» teatas naine.

Ellie Holman

FOTO: twitter.com

Ametnik jätkas, et Araabia Ühendemiraatides on alkoholi omamine ja joomine keelatud.

Holman jäädvustas oma mobiiltelefoniga igaks juhuks nende sõnavahetuse ja ka selle, kuidas ta lennujaama politsei poolt kinni võeti.

Dubai võimud konfiskeerisid ta passi ja kaks mobiiltelefoni ning üritasid ta juuksepikendusi peast tõmmata, arvates et sinna on peidetud narkootikumi.

Politsei sundis ta verd andma. Veretest näitas, et ta veres oli alkoholisisaldus 0,04 promilli.

Inglanna sõnul pidid tema ja ta tütar magama räpase kongi põrandal ning nad ei saanud kogu kolmepäevase vangistuse aja juua ega süüa.

Ellie ja Holman ja ta tütar Bibi

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Holmani elukaaslane Gary hakkas muretsema, kui naine talle pärast Dubais maandumist ei helistanud. Ta hakkas uurima, et kuhu naine kadus ja sai teada, et ta arreteeriti.

Mees jättis nende kaks ülejäänud last, üheksase Suri ja kaheksase Noah sugulaste hoolde ning lendas Dubaisse naist ja noorimat last otsima.

Kolm päeva pärast kinnipidamist lasti inglanna vabadusse, kuid tal tuli maksta selle eest 52 000 dollarit.

«Minu pass iäi Dubai võimude kätte. Mulle öeldi, et mu juhtumi arutamine võib võtta kuni ühe aasta. Pidin selle tõttu oma hambaarstikabineti sulgema ja mul ei ole praegu sissetulekut,» lausus naine pärast ajutist vabanemist Briti meediale.

Dubai võimud andsid tütar Bibi üle isa Garyle, nad lendasid koju Ühendkuningriiki. Holman pidi jääma Dubaisse, kus teda ootab ees kohus.

Naise sõnul on tal seal õnneks sõpru, kelle juures ta elada saab.