T, 3.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: Rainer Sarneti filmi «Idioot» esilinastus

Facebook
Comments

Kolmapäeval, 12. oktobril esilinastus Rainer Sarneti draama «Idioot».

Alates reedest, 14. oktoobrist hakkab film jooksma Tallinnas Coca-Cola Plazas (venekeelsete subtiitritega), Artises (inglisekeelsete subtiitritega), Sõpruses ja Tartus kinos Cinamon.

Filmi rahvusvaheline esilinastus toimus 9. oktoobril A-kategooria festivalide hulka kuuluval Busani filmifestivalil Lõuna-Koreas, mille võistlusprogrammi film valiti.

Fjodor Dostojevski samanimelisel romaanil põhinev «Idioot» jutustab naiivsest vürst Mõškinist, kes asub päästma hukatusse minna otsustanud naise hinge.

Sarneti käsitlust «Idioot» võib vaadelda kui kirglikku ja põletavat armastuslugu või filosoofilist jutustust inimesest, kelle vahetu käitumine tekitab teistes rahutust ja häbi ning igatsust headuse järele.

Film on üles võetud Narvas Aleksandri kirikus, Tallinnas Dominiiklaste Kloostris ja Mustpeade majas.

«Idioot» mängivad Risto Kübar, Katariina Unt, Tambet Tuisk, Ain Lutsepp, Tiina Tauraite, Ülle Kaljuste, Ragne Veensalu, Taavi Eelmaa, Juhan Ulfsak jt.

Filmi operaator on Mart Taniel, monteerija Tambet Tasuja, helilooja Ülo Krigul, kunstnik Jaagup Roomet, kostüümikunstnikud Jaanus Vahtra ja Riina Põldroos ning produtsent Katrin Kissa.

Kiika pildigaleriid filmi esilinastusel käinud tegelastest!

IDIOOT TREILER from Homeless Bob on Vimeo.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles