T, 3.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rainer Sarneti «Idioot» esilinastub juba homme

Facebook
Comments
Fjodor Dostojevski samanimelisel romaanil põhinev “Idioot” jutustab naiivsest vürst Mõškinist, kes asub päästma hukatusse minna otsustanud naise hinge
Fjodor Dostojevski samanimelisel romaanil põhinev “Idioot” jutustab naiivsest vürst Mõškinist, kes asub päästma hukatusse minna otsustanud naise hinge Foto: Gabriela Liivamägi

Rainer Sarneti draama «Idioot» esilinastub juba homme, 12. oktoobril 2011. Alates reedest, 14. oktoobrist hakkab film jooksma Tallinnas Coca-Cola Plazas (venekeelsete subtiitritega), Artises (inglisekeelsete subtiitritega), Sõpruses ja Tartus kinos Cinamon. Filmi rahvusvaheline esilinastus toimus 9. oktoobril A-kategooria festivalide hulka kuuluval Busani filmifestivalil Lõuna-Koreas, mille võistlusprogrammi film valiti.

Fjodor Dostojevski samanimelisel romaanil põhinev «Idioot» jutustab naiivsest vürst Mõškinist, kes asub päästma hukatusse minna otsustanud naise hinge.

Sarneti käsitlust «Idioot» võib vaadelda kui kirglikku ja põletavat armastuslugu või filosoofilist jutustust inimesest, kelle vahetu käitumine tekitab teistes rahutust ja häbi ning igatsust headuse järele.

Film on üles võetud Narvas Aleksandri kirikus, Tallinnas Dominiiklaste Kloostris ja Mustpeade majas.

«Idioot» mängivad Risto Kübar, Katariina Unt, Tambet Tuisk, Ain Lutsepp, Tiina Tauraite, Ülle Kaljuste, Ragne Veensalu, Taavi Eelmaa, Juhan Ulfsak jt.

Filmi operaator on Mart Taniel, monteerija Tambet Tasuja, helilooja Ülo Krigul, kunstnik Jaagup Roomet, kostüümikunstnikud Jaanus Vahtra ja Riina Põldroos ning produtsent Katrin Kissa.
 

Maakondlikult korraldatakse «Idioot» vaid ühel päeval (Jõhvis kahel päeval) toimuvad linastused. Sellise linastumisgraafiku eesmärk on väärtustada kodumaist filmikunsti ja elavdada kohalikku kultuurielu.

Argise kinoskäigu asemel on filmiloojate sooviks muuta see sündmus erakordsemaks ning igal erilinastusel teeb filmile sissejuhatuse ka mõni «Idioot» näitleja või meeskonnaliige.
 

Alates 19. oktoobrist avatakse filmi linastumise puhul Temnikova & Kasela galeriis (Müürivahe 22) Laurentsiuse näitus, kus saab lähemalt vaadata kunstniku poolt «Idioot» jaoks valminud maale ja ikoone.

Alates reedest, 14. oktoobrist hakkab film jooksma Tallinnas Coca-Cola Plazas (venekeelsete subtiitritega), Artises (inglisekeelsete subtiitritega), Sõpruses ja Tartus kinos Cinamon. 

IDIOOT TREILER from Homeless Bob on Vimeo.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles