Viljandi folgi järelpeol näeb kaasaegset kunsti ja kuuleb head muusikat

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Heidy Purga
Heidy Purga Foto: Kristiin Elmat

Viljandi pärimusmuusika festivali järelpeod toimuvad 28-29. juulil Viljandi Lennukitehase hoovis valguse- ja kunstinstallatsioonide TULI rüpes.

28. ja 29. juulil saab Viljandi pärimusmuusika festival atmosfäärilise pikenduse öise muusika ja kunsti näol, mil toimuvad festivali ametlikud järelpeod ühisnimetajaga Viljandi Folk Afterparty. Neil kahel õhtul esitatakse muusikat nii elavate etteastete kui plaadimuusika vormis ja luuakse Lennukitehase hoovi õuele eri vormides installatsioonid, mille keskmeks saab olema kunstniku Miks-On loodud valguseinstallatsioon TULI, millele pani õla alla kodumaine mineraalvesi Värska Originaal.

Viljandi Folk Afterparty üks peakorraldaja Heidy Purga on Viljandi pärimusmuusika festivaliga seotud olnud aastaid – DJna: «Installatsiooni TULI idee ja inspiratsioon on järg eelmise aasta festivali järelpidude teemale VESI.»

Kui Pärismusmuusika festivali seekordset järelpidu ette valmistama hakati, polnud põhikujundit keeruline otsida: «TULI kannab endas nooruse energiat ja uljust ning on ühtlasi käepikenduseks Folgi noortekesksusele.»

Valguse-ja kunstiinstallastioonide autor Miks-On räägib: «Olen installatsioonide läbivaks detailiks põiminud tuleelemendi sümboolikat, mis kandub mõtteliselt üle Folgi seekordsele noorte temaatikale. Just noortega assotseerus mul Lennukitehase hoovi ülesseatavate kujunditega 3 steretüüpi: unistajad, kelle mõtted lendavad linnutiivul; tegutsejad, kel kuldsed käed ning kahe jalaga maa peal olevad ratsionalistid.»

«Minu installatsioonis on tulel metamorfoosne tähendus - tuli sümbioosis monumenataalkunsti modernsete taiestega – on emotsioonide kandja ja ühendaja, mõtete tekitaja,» lisab kunstnik Miks-On.

Viljandi Folk Afterparty
Viljandi Folk Afterparty Foto: Kristiin Elmat

Muusikalise programmi sisustavad läbi kahe õhtu liveesinemistega Eva Talsi ja Sander Mölder ühise etteastega, Silver Sepp ja Ruslan Trochynskyi, SU-MU ning eriprojekt Jäger Brassband. Läbi ööde ja ruumide kõlavad DJ setid melomaanidelt Heidy Purga, Bombossa Brothers, BertOnBeats, Dave Storm, P.Julm, Ale Castro, Still Out, Keshob, Ats, Erkin Antov ja Kersten Kõrge. 

«Viljandi, Folk, Lennukitehas on sel aastal taas ainulaadse võimaluse andnud, et luua uusi kooslusi kaasaegse kunsti, muusika ja looduse vahel. Et sellest võiks tekkida midagi uut, mingi lisaväärtus, midagi, mida pühitseda. Ma loodan väga, et see pakub publikule rõõmu,» jagab mõtteid üks peakorraldaja Heidy Purga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles