Eesti Muusikaauhinnad 2020

Robin Williamsi tütar: tänan teda igatsemast, mina igatsen teda ka

Robin Williams

FOTO: Reed Saxon / AP/Scanpix

Zelda Williams avaldas, kuidas ta igal aastal 2014. aastal surnud isa tema sünnipäeval meeles peab. Internetiajastul on tegu suure austusavaldusega.

Zelda kirjutas neljapäeval, kaks päeva enne isa sünnipäeva, enda Instagrami, kuidas ta isa tema sünnipäeval meeles peab. Koomik, kes suri 2014. aastal enesetapu järel, oleks eile saanud 67. aastaseks.

«Jälle on käes see aeg aastas,» kirjutas Zelda pildi juurde, kus ta koos isaga kaamerasse naeratab. «Kõik, kes on kaotuse läbi elanud, teavad, kui valusad teatud tähtpäevad võivad olla, hetked täis mälestusi, mis tulevad ikka ja jälle nagu kellavärk ning anastavad kõik teised, ükskõik, kui väga sa ka nendeks ei valmistuks või püüad neid eirata.»

Kuigi 28-aastane näitlejanna, kelle sünnipäev on kümme päeva pärast isa oma, 31. juulil, on tänulik kõikide inimeste toetusele, kes armastasid tema isa, siis võtab ta sellel emotsionaalselt raske ajal aega iseendale.

 

#OldHeadshotDay Farty and shooketh

A post shared by Zelda Williams (@zeldawilliams) on

«Need nädalad on minu jaoks kõige raskemad ning selleppärast näete te mind vähem, kui üldse,» avaldas ta. «Vaatamata Interneti headele kavatsustele näidata oma kiindumist isa suhtes, on minu jaoks praegu ülevoolavalt raske kuulata, kuidas võõrad tahavad mulle teada anda, kui väga nad temast hoolisid. Veel raskem on, kui inimesed eeldavad, et ma vastan nende avaldustele. Seega, kuigi ma olen piisavalt tugev, võtke seda, kui minu avameelset vastust enne kui ma võtan enda iga-aastase mina-aja, et tähistada tema ja enda sünnipäeva rahus.»

Pärast seda deklaratsioonis teatas Robini tütar isa eest hoolivust kõikide toetajate suhtes.

«Tänan teid teda armastamast. Tänan, et olete toetanud teda ja tema elutööd. Tänan teda igatsemast. Mina igatsen seda ka,» kirjutas Zelda.

 

It’s that time of year again. Everyone who has dealt with loss knows the pain of certain anniversaries, moments full of memory that come round like clockwork and usurp all others, no matter how hard you may try to prepare for or avoid them. These weeks are the hardest for me, and thus, you’ll see me a lot less, if at all. For all the internet’s good intentions in expressing to me their fondness for dad, it’s very overwhelming to have strangers need me to know how much they cared for him right now. It’s harder still to be expected to reach back. So while I’ve got the strength, consider this my one open armed response, before I go take my yearly me time to celebrate his and my birthdays in peace. Thank you for loving him. Thank you for supporting him and his life’s work. Thank you for missing him. I do too. If you’d like to do something in his honor, volunteer at your local homeless shelter, or look up how to make homeless aid backpacks. Give one in his name. He’d have loved that. Otherwise some great orgs he loved include @cafoundation, @dswt and @reevefoundation. Mostly, try to spread some laughter and kindness around. And creatively swear a lot. Everytime you do, somewhere out there in our vast weird universe, he’s giggling with you... or giving a particularly fat bumblebee its wings. Happy early birthday, Poppo. Miss you every day, but especially these ones. ♥️

A post shared by Zelda Williams (@zeldawilliams) on