Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734

Kadri Kõusaar: asi pole seksis, vaid läheduses

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Kadri Kõusaar 41-aastase metsamehe Unoga seksist vestlemas.
Kadri Kõusaar 41-aastase metsamehe Unoga seksist vestlemas. Foto: Erakogu

TV 3s algas eile saade «Seks ja küla», kus uuritakse Turu-uuringute ASi tehtud küsitluse põhjal eestlaste seksuaalkäitumist. Saatejuht on kirjanik ja režissöör Kadri Kõusaar.


Kadri Kõusaar, saates esinevad inimesed tulid sinna kuulutuse peale. Seega ei pruugi nad sugugi Eesti keskmist esindada?

Nad esindavad sellist keskmist eestlast, kes tuleb kohale ja tahab rääkida. Mingi pildi see seltskond annab. Irvhambad saavad öelda, et tuligi kohale see sektor, kes ongi friigid, aga inimestega vesteldes jäi mulje, et nende kogemused kattuvad hästi Turu-uuringute ASi tehtud seksiküsitluse vastustega.

Kohaletulnud kasutasid lihtsalt juhust kellegagi seksiteemadel rääkida. Huvitav teema ja maakohas on ehk igav ka – miks mitte? Ehk nad ei tulnud kohale selle pärast, et seksist rääkida, vaid niisama, uudishimust.

Tuleb mingi telesaade kohale, saab teistsuguste inimestega kohtuda. Sellel oli rohkem seltskondlik väärtus, mitte kange soov tingimata kaamera ees seksist rääkida.

Paljud inimesed, keda kaadris näha, olid keskeas või üle selle. Aga noored?

Noortel on teised huvid. Neil on oma sõbrad ja meelelahutust rohkem, küllap nad räägivad ka neil teemadel, aga pigem rohkem sõpradega või internetifoorumeis.

Millised seksiteemad on eestlaste jaoks tabu?

Mind hämmastas, et näiteks oraalseksi ja masturbeerimist paljude inimeste jaoks ei eksisteeri. Mina mõtlesin, et see on pigem argipäev.

Nägin palju inimesi, kes on üle 60 ja pole elu sees seda proovinudki. Ma arvan, et nad rääkisid tõtt. Intuitsiooniga saab aru, kas inimene valetab või mitte.

Kas saade võiks eestlaste suhtumist seksi muuta? Aidata oma seksipaletil uusi toone leida?

Ega ma ei väida, et saade saab suureks rahvavalgustajaks. On ju olemas internet, kust kogu info saab ka eesti keeles kätte. Ehk annab see julgust seksiteemadega tegelda ja tabuks peetule uue pilguga vaadata.

Aga asi pole ainult seksitehnikates, vaid inimestevahelises armastuses ja lähisuhetes. Hea seks on inimesega, keda sa armastad.

Mind šokeeris, et paljude inimeste eraelu on ääretult nukker. Meedia natuke moonutab inimeste seksuaalsust. Inimeste elu pole õnnetu mitte sellepärast, et nad ei praktiseeri igasuguseid seksitehnikaid, vaid kuna neil pole toimivat kooselu, nad pole kunagi kogenud tõelist ilusat armastust. See teeb kurvaks. Saates on kohti, kus koomika ja traagika käivad käsikäes.

Mida arvate kõmu tekitanud kampaaniast «Kumm on seks»?

Ei saa kampaania tehnilist poolt kommenteerida, sest ma ei vaata peaaegu üldse televiisorit ja raadiot kuulan vähe. Mulle aitab internetist küll, ei jaksa nii palju infot vastu võtta.

Aga kampaania sõnumis ei näe ma mingit probleemi. Eriti suhte algjärgus on kondoomi kasutamine elementaarne, esiteks suguhaiguste ja teiseks rasestumise vältimiseks.

Aga neist teemadest peab rääkima, sest mis on minu jaoks elementaarne, see on paljude jaoks ebatavaline. Kõigi nende kampaaniate ja ka selle saate mõte on normaliseerida mingisuguseid teemasid, mis on kellegi jaoks tabud. Vähem valehäbi!

Tagasi üles