Koit kutsub Kerttu peagi kohvile

Koit Toome ei varja tundeid Kerttu Tänava vastu ning lubab ta pärast tantsusaadet kindlasti kohvile kutsuda.

FOTO: Artur Sadovski

Koit Toome näib olevat imemees. Lisaks tihedale tantsugraafikule ja esinemistele on ta valmis saanud albumi «Allikas», mis jõuab müüki juba jõuluks. Ka ei varja mees sooje tundeid tantsupartner Kerttu Tänava vastu.

«Mu elu on praegu nii seatud, et graafik on minutipealt paigas,» räägib Koit. «Seda enam, et eelmisest nädalast läks asi eriti hulluks – nüüd peab saates esitama kaks tantsu –, aga aega on ikka sama palju! Nii olengi veetnud viimaste nädalate kõik hommikud helistuudios plaati salvestades, päevi sisustavad paar mitmetunnist tantsutrenni ning õhtuti võib mind näha üle Eesti eri paigus toimuvatel kontsertidel.»

Ehkki Koidul oli veel suvel kindel plaan salvestada jõuludeks uue materjaliga album, lükkus see ajanappuse tõttu edasi. Seepeale tekkis hoopis mõte teha plaat ligi pool aastat väldanud kontsertkavaga «Allikas».

Üliedukas kontsert

««Allika» kontsertidel on ülihästi läinud. Tihti on pärast esinemist plaati küsitud, näib, et inimestele meeldivad akustilised seaded. («Allika» kontserttuuril esineb Koit koos kitarrist Jorma Puusaagiga – toim.) Mõtlesime, et kahju, kui kogu meie kava lihtsalt õhku jääb... Nii tuligi mõte sellest kavast plaat teha.»

Kuueteistkümne looga plaadil kuuleb Koidu esituses vanu ja uusi hittlugusid kogu tema karjäärist. «See on üks mõnus ja rahulik akustiline album,» on laulja veendunud.

Koit peab tantsusaate tarbeks harjutamise ning albumi salvestamise vahel aega leidma ka lauluprojektide jaoks. Juba detsembris on Rocca al Mare suurhallis tulemas galakontsert «James Bond 2007», kus Koit Bondi kehastab.

Hirmudest üle

«Eks neid asju ole praegu tõesti palju. Tunnen viimasel ajal, et see hakkab juba tervisele,» ohkab ta ja nuuskab nina. «Aga teisest küljest ei teadnud ju ka, kaua me seal saates oleme. Jube mage oleks olnud terve aastalõpp vabaks jätta, mõeldes, et me kindlasti võidame, samas kui tegelikult kukud juba teises saates välja.»

Laulja tunnistab veel, et tema saate-eelset tantsuoskust arvestades ei olnudki võimalik kõrgeid panuseid teha. «Kusjuures, esimesel kuul tõmbasin isegi kolmandal korrusel ruloo akendele ette, sest ma nii põdesin, et tantsimine ei tule välja ja äkki keegi näeb. Praegu olen oma hirmudest ja kompleksidest üle saanud.» Seetõttu lubab laulja tulevikus esinedes ka rohkem puusanõksu. «Saade on mulle kui lavainimesele meeletult palju andnud.»

Kas tantsusaade tõi Koidule ka uue armsama? «Noh, kuidas nüüd öelda...» ei leia laulja sõnu. «Eks meie vahel on algusest saadik olnud keemia,» tunnistab ta.

«Kerttu on hästi armas tüdruk ja ta meeldib mulle väga. Ma arvan, et kui tavaolukorras oleksime, kutsuksin ta kohe kohvile! Meil on aga kogu aeg tamp peal: vasak-parem-vasak-parem-üks-kaks-kolm-kiire-kiire-aeglane. Ütleme nii, et mu süda kuulub praegu tantsudele, aga mis saab pärast tantsusaadet, seda näitab aeg. Kõik on võimalik! Kerttu kutsun pärast saadet kindlasti kohvile!» jätab Koit lootusekiire siiski paistma.

Tagasi üles