Mitmed arstid soovitavad tarbida keskmise ahelaga rasvhappeid, mida keha kasutab uute naharakkude tootmisel ning põletusvastase kaitsekihi moodustamisel. Selleks sobib hästi näiteks kookosõli.
Astaksantiin on tugevaim looduslik antioksüdant, mis mitmete uuringute põhjal mõjub kui sisemine päikesekaitse. Lisaks on tal ka tugev vananemisvastane toime. Lastele seda siiski anda ei soovitata ning enne iga ravimi või toidulisandi tarvitamist tasub konsulteerida oma apteekri või arstiga. Ära pelga, Sinu tervis on oluline!
Palavad suveilmad on rasked ka loomadele. Ära unusta ka nende eest hoolitsemast.
Koertel ja kassidel peab alati olema ligipääs värskele joogiveele. Ära unsta seda regulaarselt vahetada, et see oleks jahe.
Koeraga jalutamisel ole ettevaatlik! Asfalt muutub päikese käes väga tuliseks ning võib koera käppi kõrvatada. Kui maapind on liiga tuline, et seal paljajalu kõndida, ära sunni ka oma lemmikut seal jalutama.
Paku lemmikule alati varju! Olgu see siis diivanitagune või põõsaalune, lemmikut ei tohiks jätta ruumi või alale, kus ei ole võimalik otsida varju.
Ära jäta lemmikut autosse, ka lahtise aknaga mitte! Autos tõuseb temperatuur meeletutel kiirustel ning lemmikud võivad üle kuumeneda ja olla dehüdreeritud.
Pöördu oma veterinaari või loomapoe poole, et leida lemmikule sobiv päikesekaitsevahend. Ka nende karv ning nahk on päikese kahjulike mõjude suhtes tundlik.
Jahuta oma lemmikut - paku talle võimalust supluseks, või põõsa all mullal lebada. Võimalusel, ära kasuta tema pesemiseks šampooni, sest see võib karvadelt eemaldada päikesekaitseks vajaliku kihi ning meeldiva leevenduse ja jahutuse asemel looma hoopis päikesele vastuvõtlikumaks muuta.
MÕÕDUKAS FÜÜSILINE AKTIIVSUS
Kõrgetel temperatuuridel tasub sportimise ja raske füüsilise töö tegemisel olla ettevaatlik. Eelkõige eakamatel või terviseprobleemidega inimestel. Kui see on vältimatu püüa rakendada kindlasti eelnevalt mainitud nippe ning limiteeri tegevus võimalikult lühikesele ajale.